Повідомити новину

Поширити:

У Тернопільському центрі розвитку місцевого самоврядування відбулася зустріч з представниками облдержадміністрації та обласної ради, Тернопільської міської ради, регіональних відділень Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Асоціації сільських та селищних рад і об’єднаних громад України, а також Програми DOBRE. Учасники заходу обговорили результати проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Тернопільській області.
Головним на зустрічі було питання розроблення Операційного плану Тернопільського ЦРМС на 2018 рік. Ця зустріч стала спільною планувальною сесією найголовніших стейкхолдерів Центру розвитку місцевого самоврядування. Учасники зустрічі обговорили можливі форми і методи для співпраці, головні тематичні напрямки роботи у наступному році, які можуть об’єднати потреби і можливості усіх сторін процесу децентралізації. Протягом кількох годин дискусії було напрацьовано низку пропозицій. Вони є спільним напрацюванням, а отже, до їх виконання будуть долучені структурні підрозділи як обласної та міської влад, так і громадського й експертного секторів.
Іншою важливою темою став розгляд Перспективного плану формування територій громад, який представило управління архітектури та містобудування Тернопільської ОДА. Фактично це – дорожня карта, яка визначає напрямок руху об’єднання громад на 2018 рік.
Директор Тернопільського ЦРМС, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Віктор Литвинчук зазначив, що ця зустріч здатна суттєво вплинути на ефективність проведення реформи децентралізації на Тернопільщині. Співробітництво широкого реформаторського кола, насамперед, об’єднує виконавців реформи в області. По-друге, це формує спільний погляд на проведення реформи децентралізації і створює нову платформу для співробітництва між різними інституціями.
Наразі в ЦРМС створено майданчик, який відкритий для обміну думками усіх суб’єктів реформи місцевого самоврядування Тернопільщини. Заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа зазначив, що задля мінімізації негативного впливу політичного чинника на хід реформ і подолання сповільнення процесів реформи децентралізації в області, необхідно розпочати проведення спільних заходів. Зокрема – аналітичні й експертні зустрічі з керівниками політичних фракцій, депутатами різних рівнів, головами рад.
Як зазначив заступник начальника управління містобудування та архітектури-начальник відділу архітектури, територіального розвитку та децентралізації Тернопільської ОДА Олександр Королюк, зазвичай наприкінці року відбувається планування роботи на наступний рік усіх управлінь та департаментів Тернопільської ОДА. Нинішній захід дає можливість узгодити спільні дії та спланувати заходи, які реально впливатимуть на впровадження реформ. Щодо необхідності стратегічного планування розвитку громад області, то спочатку необхідно розробити схему планування території, на основі якої й має розроблятися стратегія розвитку громади.
Учасники зустрічі домовилися проводити такі обміни думками регулярно.

Галина САВЧУК