Нитки для пані Ольги

Днями лікарі спеціалізованої клініки “Ортоклініка” організували волонтерську поїздку у с.Великі Дедеркали, що на Шумщині.  Там тернопільські кваліфіковані медики протягом кількох годин проводили безкоштовний огляд та консультації для пацієнтів геріатичного будинку, учасників АТО, мешканців навколишніх сіл. Оглянули усіх, хто потребував допомоги. Вони зазначили – у геріатичному будинку дуже чисто, а персонал уважний.

Пацієнтів найбільше турбують  болі в ногах. Враховуючи вік і складність діагнозів, лікарі на місці вирішували, чи потрібне людині оперативне лікування, радили вправи, медикаменти. Поїздку “Ортоклініка” організувала спільно з Тернопільським обласним відділенням Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО.

 

Консультативний огляд та поради щодо реабілітації матимуть продовження – кільком пацієнтам уже заплановано безкоштовне проведення необхідних маніпуляцій і навіть операції.

Супроводжували лікарів, Аркадія Яворського, Юрія та Дмитра Тугарових, Євгена Петркушина та Сергія Бородіна, керівник Тернопільського обласного відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталій Семенюк та волонтерка Віра Корицька. Вона й поділилася враженнями про теплий прийом.

 

– Вразило, що 83-річну бабусю Галину вважали лежачою, бо вона не могла ходити зі спеціальними ходунками. Проте, коли реабілітолог підлаштував їх, вона почала ходити! – емоційно розповідає Віра Корицька. – Неможливо передати щастя жінки.

 

Здивувала лікарів і талановита пані Ольга Ямпольська, яка ще може в`язати гачком. Її колекція налічує понад 100 робіт, і в геріатичному будинку для їх експозиції є виставковий зал.

Тільки пані Ольга поскаржилася, що в`язала би більше, але бракує ниток, Віталій Семенюк приніс їй цілий ящик пряжі різного гатунку. Він навіть не здогадувався про цікаве хобі талановитої жінки, проте взяв із собою нитки до геріатричного будинку, аби роздати бажаючим.

– За це Ольга Ямпольська подарувала йому три свої роботи, – каже пані Віра. – Він був дуже розчулений. Тепер тепло рук цієї невтомної жінки піде у світ – її в’язані мережива пан Віталій планує подарувати партнерам ЮНЕСКО у Польщі, Німеччині та Франції.

Люди в геріатричному центрі дуже компанійські і відкриті, оптимістичні, сильні духом. Вони залюбки читають відвідувачам авторські вірші та діляться життєвими історіями. Найактивнішою серед них є пані Мирослава, яка плете кошики з лози, ловить рибу і навіть часто ходить по гриби.

Під час цього «волонтерського рейду» лікарі оглянули і терпляче вислухали абсолютно всіх, хто прийшов. Разом із головою Великодедеркальської громади Іваном Данилюком представники “Ортоклініки” та “ЮНЕСКО” домовилися про подальше проведення спільних заходів, спрямованих на покращення стану здоров`я громадян. А у найближчий час планують забезпечити потребуючих членів місцевої громади спеціальними функціональними ліжками.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*