Повідомити новину

Поширити:

У Борщові створять норвезько-український центр біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами.
Проект, що покликаний збільшити виробництво й використання відновлювальної енергії, реалізується міжнародним фондом «Енержі Фарм» під егідою Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії спільно з громадською організацією «Науково-технічний центр «Біоенергія», Тернопільською облдержадміністрацією, Борщівською міськрадою та Борщівським агротехнічним коледжем.
Практичні й теоретичні навчальні програми з розвитку відновлювальних джерел енергії впроваджуватимуться на базі громадської організації «Науково-технічний центр «Біоенергія» та Борщівського агротехнічного коледжу.
У рамках проекту передбачається обмін досвідом з Північним та Європейським регіонами у використанні біомаси, переробці відходів, будівництві котелень, створенні розсадників біоенергетичних культур, підготовці угод щодо організації енергетичних господарств та розробці планів співробітництва.
Борщівський біоенергетичний центр розроблятиме також план раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки західного регіону України.
Як зазначив заступник голови Тернопільської ОДА Олег Валов, сьогодні необхідно вчитися ефективно використовувати наявні енергоресурси на місцях.
– Тернопільщина область на рівні з Львівською та Івано-Франківською достатньо забезпечена енергоресурсами, а тому нині необхідно підготувати фахівців, які зуміють на практиці реалізувати теоретичні напрацювання», – підсумував чиновник.
За словами голови громадської організації «Науково-технічний центр «Біоенергетика» Михайла Гументика, Тернопільщина має безцінну можливість перейняти корисний досвід, який у подальшому сприятиме розвитку біоенергетики в Україні.
– Норвегія має передовий досвід розбудови сектору відновлюваної енергетики, – каже експерт. – Сьогодні і в нашому краї є ресурси і є потреба у відновлювальній енергетиці – необхідно лише налагодити ефективну логістику між ними.