Повідомити новину

Поширити:

413«Гаряча лінія» на тему «Порядок та особливості митного оформлення транспортних засобів» відбулася нещодавно на Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав начальник відділу митного оформлення №1 Іван Омелянович Шлюсар. Найтиповіші запитання та відповіді на них пропонуємо увазі читачів «Свободи».
– Коли починається митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів на них?
– Митне оформлення починається з моменту подання контролюючому органу декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який, відповідно до законодавства, її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а у випадку електронного декларування – з моменту отримання контролюючим органом від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який  замінює митну декларацію.
– Які відомості підлягають внесенню до митної декларації?
– Митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється контролюючими органами на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених Митним кодексом України для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів:
1) заявлений митний режим, тип декларації та відомості про особливості переміщення;
2) відомості про декларанта, уповноважену особу, яка склала декларацію, відправника, одержувача, перевізника товарів і сторони зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту);
3) відомості про найменування країн відправлення та призначення;
4) відомості про транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для міжнародного перевезення товарів та/або їх перевезення митною територією України під митним контролем, та контейнери;
5) відомості про товари, зокрема, найменування, звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, торговельну марку та виробника товарів (за наявності), код товару згідно з УКТ ЗЕД, найменування країни походження товарів (за наявності), опис упаковки (кількість, вид), вагу брутто та нетто, звичайно ж, фактурну та митну вартість товарів та метод її визначення тощо.
7) також відомості про зовнішньоекономічний договір (контракт) або інший документ, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), та його основні умови;
8) відомості, що підтверджують дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України;
9) відомості про документи, передбачені ч. 3 ст. 335 Митного кодексу України;
10) довідковий номер декларації (за бажанням декларанта).
– В яких випадках здійснюється огляд товарів, транспортних засобів?
 
– За письмовим рішенням керівника органу ДФС або особи, яка виконує його обов’язки, огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися, якщо:
1) митна декларація не подана декларантом протягом строку, встановленого ст. 263 Митного кодексу України, за наявності достатніх підстав вважати, що ці товари переміщуються через митний кордон України з порушенням норм Митного кодексу України та інших законів з питань державної митної справи;
2) товари виявлено (знайдено) під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю та/або транспортних засобах, що перетинають митний кордон України, і їх власник невідомий;
3) декларант не виконує обов’язки, встановлені ст. 266 Митного кодексу України.
– Які митні платежі сплачують суб’єкти господарювання при ввезенні транспортних засобів на митну територію України в режимі імпорту?
– При ввезенні транспортних засобів (у тому числі легкових автомобілів, гібридних, нових та таких, що були у використанні, електромобілів) у митному режимі імпорту сплачуються ввізне мито, податок на додану вартість та акцизний податок.
Також ст. 247 Митного кодексу України встановлено, що за виконання митних формальностей контролюючими органами поза місцем розташування контролюючих органів або поза робочим часом, установленим для них, із заінтересованих осіб справляється плата у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.
– У яких випадках транспортні засоби з рівнем екологічних норм нижче «ЄВРО-5» можна ввозити на  територію України?
 
Пропуск на митну територію України ввезених транспортних засобів як вироблених в Україні, так і ввезених, нових і таких, що були в користуванні, з 1 січня 2016 року, за винятком транспортних засобів, вироблених в Україні або ввезених на митну територію України до 31 грудня 2015 року включно, здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня «ЄВРО-5».
Ці вимоги не поширюються на транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України тимчасово, з метою транзиту та при переселенні громадян на постійне місце проживання до України.
– Які документи необхідно мати на транспортний засіб, право власності на який належить іншій особі (юридичній або фізичній), при тимчасовому виїзді за кордон?
– Громадянин, який тимчасово вивозить за межі митної території України транспортний засіб, власником якого є інша особа (юридична або фізична), подає контролюючому органу у пункті пропуску через державний кордон:
– свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, разом з документом, що підтверджує право користування і (або) розпорядження цим транспортним засобом;
– або ж свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім’я особи, яка здійснює поїздку за кордон, видане територіальним органом з надання сервісних послуг МВС, за бажанням цієї особи на період поїздки.
Водночас такі документи не треба подавати, якщо транспортний засіб, який належить декільком фізичним або юридичним особам (що підтверджується відповідним записом у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу), тимчасово вивозиться за межі митної території України одним із співвласників.
Транспортні засоби, на яких власники виїжджають за кордон, повинні мати розпізнавальний знак України та перед виїздом зобов’язані укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.
Відділ організації роботи
головного управління ДФС в області