Повідомити новину

Поширити:

         майстрів народних художніх промислів, атестованих у 2017 році                              

 
 У кожному живописному полотні художники передають своє творче бачення, свою художню мову, яка розкриває сучасність у її напруженій динаміці.
Нещодавно Тернопільський обласний методичний центр народної творчості організував та провів у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї виставку, на якій експонували свої роботи
25 майстрів, атестованих у 2017 році. Роботи демонстрували творче бачення навколишнього світу у виробах з різних видів мистецтва: художньої вишивки, бісероплетіння, моделювання, ляльок-мотанок, паперопластики, кераміки, художньої обробки дерева, аплікації, тиснення по шкірі та малярства.
Так вже ведеться, що історію народу, передусім його культуру, оцінюють за тими надбаннями, які залишили в спадщину предки і як до цих скарбів ставляться нащадки. Ніщо так не характеризує талант народу, як його культурне минуле. У народному мистецтві технологічні навички ручної праці передавались від покоління до покоління. Віртуозне володіння технікою притаманне майстрам народних художніх промислів.
Крім Петриківського розпису Ольги Ільчишин, родзинкою виставки були картини Богдана Федоріва – першого лауреата обласної мистецької премії
імені Олени Кульчицької. Малює Богдан Михайлович у техніці олійного живопису. Впізнаваною рисою картин художника є особливість зображення, яку автор називає – «мотузковий живопис». Цей різновид декоративного мистецтва нагадує вітражний стиль. Наприклад, щоб передати на полотні красу природи, потрібно за допомогою тонкої мотузки передати мереживо навколишнього світу.
Живописно-декоративна техніка, поєднана з тонкою мотузкою, є трактуванням площини та кольору в певних напрямках, надає твору динамічності та ритмічної структури.
Енергетика живопису несе у картинах особливі згустки емоцій, які досягаються завдяки технічним прийомам, використанні локальних кольорів, що надає впевненості і свободи.
У кожному їхньому полотні своє творче бачення, своя художня мова, яка розкриває сучасність у її напруженій динаміці та історії краю.
Культура, мистецтво – це те велике диво, яке робить людей ближчими, добрішими, людянішими. Майстри своєю творчою працею, натхненням і життєвою енергією намагаються сприяти людям у торуванні шляхів до добра, до пізнання духовних благ і цінностей. Тож, нехай Бог допомагає їм у цьому!
 

Іван КУЗИШИН,

провідний методист образотворчого

та декоративно-прикладного мистецтв,

заслужений майстер народної творчості України