Повідомити новину

Поширити:

Міністр освіти й науки Лілія Гриневич відвідала Тернопільщину з робочим візитом. Вона побувала у вищих навчальних закладах області, поспілкувалася з вчителями й керівниками відділів освіти. Зокрема, масштабна зустріч з педагогами області відбулася у педуніверситеті. Крім того, міністр відвідала одну із опорних шкіл у Підволочиському районі.
Новосільська школа І-ІІІ ст. ім. Мирона Зарицького є найбільшою сільською школою у Підволочиському районі. Уже два роки вона функціонує як опорна з двома філіями – в селах Гнилиці та Шельпаки. За цей період в ремонт закладу вклали понад мільйон гривень державних коштів. Ще понад 9 млн грн спрямували поточного року на реконструкцію будівлі.
Лілія Гриневич побувала у класі «Нової української школи», поспілкувалася з вчителями фізики, хімії та біології. Оглянула клас інформатики. На те, щоб ці кабінети були належно укомплектовані, а діти навчалися за якісними й новими стандартами, з державного бюджету спрямували майже 3 мільйони гривень. Крім того, 100 тис. грн. надали на придбання обладнання і меблів для перших класів, які працюють за програмою НУШ. Утім, це не єдині капітальні вкладення у школу.
Міністр освіти й науки визнала: навчальний заклад успішно працює й розвивається і використовує для цього новітні технології, сучасні методи й підходи. «Ця школа викликає захоплення. Діти мають в кабінетах фізики, хімії, біології таке обладнання, яким сьогодні не може похвалитися, інколи, й міська школа. Тут я бачу надзвичайно цікавих вчителів. Бо коли я приїжджаю в школу, завжди намагаюся подивитися, чи вчитель добре орієнтується і чи вміє користуватися обладнанням, придбаним за державні кошти. Цей навчальний заклад таке інспектування повністю пройшов!» – поділилася враженнями від побаченого у Новосільській ЗОШ пані міністр.
Те, що Тернопільщина бере на себе ініціативу і часто є пілотною у впровадженні багатьох проектів та реформ, підтвердив і голова ТОДА Степан Барна. За його словами, це добра практика для того, щоб переймати позитивні зміни і впроваджувати їх у селах, селищах, містах і районах.
Лілія Гриневич також зауважила, що опорні школи мають стати магнітом для батьків та учнів, бо за цим – майбутнє якісної освіти.
«Ми подивилися, як відбувається оновлення опорних шкіл. Тому що нам зараз дуже важливо забезпечити доступ до якісної освіти», – сказала Лілія Гриневич під час брифінгу для місцевих ЗМІ.
«Наша ідея, – продовжила вона, – апелювати до мудрості батьків: якщо ваша дитина навчається у маленькій школі, де один вчитель викладає кілька предметів, де немає належного обладнання, щоб здобути якісну освіту, не тримайте її у цій школі. Дайте можливість, особливо учням старших класів, вчитися у відповідних умовах. Так ви покращите їхні шанси на успішність у житті. І тому опорні школи, які нині створюються в Україні, мають стати магнітом для батьків та учнів».
Також пані міністр розповіла, що під час зустрічі з педагогами області презентували підручник для вчителів першого та другого класів. «Це – порадник для вчителя «Нова українська школа», який містить концептуальні підходи і методики активного навчання. Бо основне, над чим ми працюємо, – це зміна того, як вчитель комунікує з учнем під час навчання і які підходи він використовує. Для нас важливо зберегти мотивацію дітей до навчання. Для цього маємо перейти до педагогіки партнерства і до педагогіки, яка концентрується на індивідуальності кожної дитини. Про це, власне, й ця книжка», – підсумувала Лілія Гриневич.
Тернопільщина активно включилася у процес створення опорних шкіл. Сьогодні їх уже 29. Для того, щоб забезпечити довезення дітей до навчальних закладів, придбано 56 шкільних автобусів. З них 12 повернули у села, звідки ці автобуси забрали на фронт. На цьому наголосив голова ТОДА Степан Барна.
Важливим, за його словами, є також впровадження інклюзивної освіти. «Завдяки ініціативі дружини Президента Марини Порошенко та підтримці Міністерства освіти й науки України до кінця року в області буде створено 17 інклюзивно-ресурсних центрів. Наразі на Тернопільщині понад 13 тисяч дітей потребують інклюзивного навчання. І вперше ми звертаємо на них увагу. Це те, що насправді змінює обличчя освітнього простору. Дякуємо вам за це і дякуємо за ініціативи стосовно реформи освіти в області», – підсумував зустріч з Лілією Гриневич голова ОДА Степан Барна.