Повідомити новину

Поширити:

Із часу свого створення (980 р.)народний аматорський обрядово-фольклорний колектив «Лелюшки» з села Довге на Теребовлянщині пройшов успішний шлях, пов’язаний з відродженням і популяризацією народної творчості. Його засновник, Євген Майорський, записував пісні, танці, звичаї, обряди від мешканців рідного та навколишніх сіл – Деренівки, Долини, Слобідки, Ласківців, Мшанця. Назву колектив взяв таку ж, як і в пісні-танцю – «Лелюшки». Цю композицію вперше гарно і дещо граціозно виконали у Тернополі аматори із Довгого.
Їх самобутні виступи були окрасою багатьох заходів у Теребовлі, Тернополі, вони вибороли нагороди на трьох конкурсах виконавців фольклору, народних обрядів, звичаїв на здобуття премії імені Володимира Гнатюка. Їм аплодували у Криму, Новгороді-Волинському, на Житомирщині, у Кам’янці-Подільському на Хмельниччині, під час телевізійного проекту «Фольк-musik» Першого національного каналу. Є якась особлива тиха принада у їх легкоплинних піснях, танцях.
Цього року Євген Федорович передав керівництво колективом своєму племіннику – Роману Майовському, який закінчив Київський інститут культури, грає на кількох музичних інструментах, має бажання продовжити добру справу свого старшого родича, придбати скрипку, кобзу, щоб підсилити склад музик. Саме він підготував «Лелюшки» до виступу на цьогорічному регіональному фестивалі народних ремесел, фольклору та хореографії «Тернопільські обереги».
Богдана СИНЕНЬКА, провідний методист зі збору та узагальнення фольклору  Тернопільського обласного методичного центру народної творчості