Повідомити новину

Поширити:

Підготовка до осінньо-зимового періоду – одне з основних питань на колегії ОДА. Під час його розгляду голова облдержадміністрації Степан Барна акцентував увагу на освоєнні коштів за “теплими кредитами” та встановленні теплових лічильників.
«За три роки нам вдалося освоїти значну суму коштів за програмою “теплих кредитів”. Це дало змогу жителям області суттєво зекономити на оплаті за комунальні послуги. Надалі ми маємо також зосередитися в напрямку проведення комплексу енергоефективних заходів, які будуть давати свій результат», – зазначив Степан Барна.
Він також зауважив, що в усіх будинках мають бути встановлені теплові лічильники, бо облік тепла має важливе значення для його економії.
За інформацією начальника управління житлово-комунального господарства та енергозбереження облдержадміністрації Дмитра Пастернака, підготовка до опалювального періоду розпочалася ще навесні. Станом на сьогодні готовність до осінньо-зимового періоду в області становить 90 відсотків.
Майже 400 котелень – на альтернативних джерелах палива
За словами Дмитра Пастернака, із понад 1 300 котелень в області до опалювального періоду уже готові 1 176. Крім того, для забезпечення утримання в належному технічному стані міських доріг і вулиць підприємствами житлово-комунальної галузі підготовлено 164 одиниці спеціалізованої техніки (понад 90% готовності), заготовлено 20,8 тис. тонн (майже 91%) посипкового матеріалу.
Також для того, щоб зменшити витрати на оплату за тепло, здійснили роботи з реконструкції та встановлення нових котлів на 29 котельнях на загальну суму 3,3 млн грн. Переоснастити заплановано ще 12 котелень вартістю 5,6 млн грн. Під час цього опалювального сезону, як поінформував Дмитро Пастернак, на альтернативних видах палива працюватимуть 19 комунальних котелень та 375 відомчих.
218 млн грн – на «теплі кредити»
Водночас, в області проводять заходи з енергозбереження.
«В бюджетній сфері передбачено впровадження 56 енергоефективних інвестиційних проектів, реалізація яких дасть змогу замістити в опалювальний сезон 10,2 млн куб метрів природного газу. Дев’ять із цих проектів, наголошу, реалізовуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Їх вартість – понад 50 млн грн», – повідомив Дмитро Пастернак.
Що стосується комплексу заходів з енергоефективності, то на Тернопільщині 367 домогосподарств встановили сонячні фотомодулі. Ще один із ефективних заходів заощадження коштів на оплату комунальних послуг – утеплення будинків, заміна вікон.
«За три роки банки видали понад 11 300 «теплих кредитів» на суму більше 218 млн грн. Цього року видали 691 кредит на суму 22 млн грн. Також на ці потреби з обласного бюджету в рамках обласної комплексної програми енергоефективності та енергозбереження на 2016-2019 роки було відшкодовано 26,2 млн грн», – резюмував Дмитро Пастернак.