День пам’яті і Перемоги – без політики і провокацій

8–9 травня на Тернопільщині традиційно вшановуватимуть День пам’яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Скільки українці пережили воєн, скільки перемог та трагедій – і не злічити. Для прикладу, тільки під час Другої світової війни загинуло від 10 до 13 мільйонів українців, а це фактично Бельгія, населення якої становить 11 мільйонів осіб. Під час війни загинуло близько 190 тисяч осіб, здебільшого мирного населення, на Тернопільщині. Це – трагедія спалених сіл Великого Ходачкова Козівського, Молоткова Лановецького районів. Це майже повністю зруйнований Тернопіль.

Немає нічого страхітливішого на світі, ніж війна. На превеликий жаль, ми знову відчуваємо її криваві та злі подихи, коли найкращі сини України стали на її захист.

Звичайно, Москва і проросійські сили цими днями робитимуть все для того, щоби влаштовувати різні провокації й таким чином спаплюжити заплановані заходи щодо вшанування пам’яті жертв Другої світової війни.

Тому уся тернопільська спільнота у ці дні має бути по-особливому пильною. Влада, громадськість мають віддати шану як тим, хто боронив Батьківщину десятки років тому, так і нинішнім її захисникам. Історія завжди доводить, що хто захищає власну землю, той завжди перемагає. Тож пам’ятаймо і перемагаймо!

 

Іван ХОМ’ЯК

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*