Блаженніший Святослав: «Всевишній ніколи не перестає приходити до людини зі своєю допомогою»

1 липня Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) відвідав з пастирським візитом м. Тернопіль. Предстоятель УГКЦ очолив Архиєрейську Святу Літургію у храмі Матері Божої Неустанної Помочі, що на бульварі Данила Галицького, та вперше з велелюдною спільнотою тернополян і паломників святкував нововстановлений празник Матері Божої Неустанної Помочі, який відтепер святкуватиметься щороку в першу неділю липня.

«Минулого року Синод наших Єпископів установив для нашої церкви новий празник на честь Пречистої Діви Марії і назвав це свято Святом Матері Божої Неустанної Помочі. І наказав святкувати його у першу неділю липня, – звернувся Блаженніший Святослав до усіх вірних, які завітали на Богослужіння.

«Цікаво, що таке рішення Синоду було основане на певному усвідомленні якоїсь глибинної народної побожності. Це було визнання святого духа у тілі нашого народу», – наголосив Глава УГКЦ.

Також Глава УГКЦ звернувся до вірних з духовним словом:

«Українцям варто дякувати Матері Божої Неустанної Помочі за те, що незважаючи на різні чинники та слабкості людського життя в українському суспільстві, наша держава існує! Адже Божа сила об’являється в історії нашого народу… Коли ми відкриваємо книги Святого Письма і чуємо Боже Слово, яке нам об’являє обличчя живого Господа, що Небесний Отець, в якого ми віримо, є Богом неустанної помочі. Цікаво, що ця неустанність Божої помочі стосовно до людини має дві ознаки. Перш за все, Всевишній ніколи не перестає приходити до людини зі своєю допомогою. Ба більше, Його неустанна допомога для нас не залежить від того, чи ми знаємо про неї, чи не знаємо, чи ми її шукаємо, чи про неї забуваємо, а навіть не знаємо, чи ми про неї молимося.. А ще в наших гріхах ми відвертаємося від Бога і Його допомоги, а потім нарікаємо: «Боже, чому Ти покинув мене?», – як промовляв Ісус Христос».

Згодом Глава Церкви назвав і другу ознаку Божої неустанної помочі щодо нас. «Небесний Отець ніколи не змучується нам допомагати, а це ми втомлюємося ту поміч шукати, про неї просити. Господь ніколи не змучується нас прощати. Радше, ми втомлюємося визнавати перед Ним свої гріхи, ми змучуємося любити Бога і ближнього», – зазначив проповідник. На думку Глави УГКЦ, Господу належить ініціатива, тому що Він знає, чого ми потребує ще навіть перед тим, як ми чогось попросимо в Нього. За його словами, цього дня Тернопіль вийшов і промовляє до Всевишнього допомогти нам, оскільки ми віримо в Його допомогу.

З нагоди проголошення празника у храмі зібралися понад дві тисячі тернополян та жителів області, а в урочистостях участь взяли представники братств Матері Божої Неустанної Помочі України та представники обласної й міської влади.

Предстоятелю співслужили Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк), Єпарх Бучацький Дмитро (Григорак), Екзарх Одеський Михаїл (Бубній), Екзарх Харківський Василь (Тучапець), Єпископ-помічник Львівський Володимир (Груца) та отець Петро (Лоза), номінат на Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*