Повідомити новину

Поширити:

Найпопулярнішою піснею у виконанні заслуженого працівника культури України Світлани Сорочинської є пісня «Я – українка» на слова Ніни Омріяної-Бай, музика Анатолія Горчинського. Нині цю пісню виконують у всіх регіонах України і далеко за її межами, але саме пані Світлана була першою, хто зробив її популярною.
Днями Світлана Миколаївна повернулася з Києва, де побувала на ювілейному  творчому вечорі та презентації книги «Небесне і земне» поетеси-піснярки, журналістки Ніни Омріяної-Бай.
На творчі гостини в Український дім на столичний Хрещатик того дня завітало чимало популярних виконавців з різних областей України. Тернопілля, окрім Світлани Сорочинської, представляли Василь Дунець, Ігор Вовчак, Ярослава Декалюк.
«У моєму репертуарі є чимало пісень творчого  тандему «Бай-Горчинський»,   – каже Світлана Сорочинська. – Ці пісні були дуже популярними у 90-х і не втрачають популярності й досі. Бо вони справжні: мають зміст, мелодику, у них і душа авторів, і моя душа, як виконавиці. Їх люди завжди радо вітають на концертах».
Як розповіла пані Світлана, вона  співала, здається, завжди. У шестирічному віці, коли з сім’єю приїхала в Ангелівку Тернопільського району,  її помітив сусід-завклубом. І юна виконавиця у великих бантах та з мікрофоном почала гастролювати від села до села.
Але найяскравіше голос Сорочинської зазвучав у 1990-х, коли пісні для неї почав писати народний артист України, композитор Анатолій Горчинський. Спільно з поетесою з Волині, а нині мешканкою столиці Ніною Омріяною-Бай вони написали для Світлани Сорочинської кілька пісень-шлягерів: «Я – українка», «Білі лебеді», «І все це я – та Україна».  Після смерті маестро Горчинського Світлана продовжує співпрацю з пані Ніною. Так, нещодавно у її репертуарі з’явилася пісня на музику Сергія Родька «Моя заквітчана земля».
До слова, в репертуарі пані Світлани останнім часом з’явилося і чимало пісень композитора, заслуженого працівника культури України Сергія Родька та поетеси, заслуженого працівника культури України Алли Бінцаровської. Обоє вони – її колеги по роботі. Адже вже понад десять років Світлана Сорочинська очолює відділ гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ.
На роботу в ТНЕУ Світлану Сорочинську запросив Сергій Юрій, а нинішній ректор Андрій Крисоватий продовжує добрі традиції попередника. Хоч очолює економічний заклад, створює усі умови для розвитку творчих особистостей. Таким чином у ТНЕУ діють народний художній театр пісні «Для тебе», що об’єднує гурти «Струни серця»,   «Кралечки», «Краплинки» (художній керівник Алла Бінцаровська).
Також окрасою навчального закладу є народний аматорський вокальний ансамбль «Галичанка» (художній керівник Мирослава Бурик), народна студія сучасної хореографії «ТАНГо dance company» (художній керівник Любов Борисяк). Усі ці колективи беруть участь у численних мистецьких заходах, які організовує відділ гуманітарної освіти та виховання.
А 22 листопада у Палаці культури «Березіль»  на першому телевізійному патріотичному фестивалі «Земля героїв України», приуроченому до Дня Гідності та Свободи, відбудеться прем’єра пісні  «Герої-сини» у виконанні Світлани Сорочинської (музика Сергія Родька, слова  Алли Бінцаровської). Вхід на концерт буде вільним. Організовують мистецько-патріотичний захід ТНЕУ, облдержадміністрація та ПК «Березіль» ім. Л. Курбаса. А участь у ньому візьмуть майстри мистецтв Тернопільщини.
З 15 грудня розпочнеться цикл  казок-мюзиклів «Сніговик повертається-2» (торішня вистава мала великий успіх і було вирішено написати продовження) для дітей працівників університету, соціально незахищених дітей та учнів шкіл Тернополя й області. Автор сценарію та режисер Алла Бінцаровська створила новий сюжет.
…Усе життя  Світлана Сорочинська працювала і працює з учнями, студентами,  намагається прищеплювати їм любов до пісні, сама співає, провела шість своїх творчих вечорів, виступає організатором численних мистецьких заходів та дозвілля. Був період, коли тамадувала, проводячи весілля та ювілеї. У її планах – організація навесні наступного року масштабного сільського фестивалю «Сонце над Cеретом» у селі Плотича Тернопільського району, де вона нині мешкає з сином Михайлом,  невісткою Марією та внуками – 7-річним  Дем’янчиком та 3-річною Світланкою. Особливо вона дорожить своїми взаєминами з мамою. Тому з такою любов’ю виконує на слова Наталі Папроцької і на  свою музику пісню “Свою любов тобі дарую, мамо”.
«Навесні наступного року я хочу  зі своїми творчими колегами організувати  фестиваль «Сонце над Cеретом» саме у Плотичі на знак вдячності моїм односельцям за те, що підтримали мене і морально, і матеріально, коли біда постукала у мої двері. Також я хочу низько вклонитися і подякувати родині, моїм друзям, знайомим, близьким за те сильне плече допомоги, яке я відчула, коли мені було важко в житті. Щиро бажаю всім міцного здоров’я. Нехай ніколи у ваш дім не завітає біда. Дякую вам за те глибоке розуміння, підтримку, які були мені так потрібні. Сьогодні я маю можливість подякувати вам: і адміністрації університету, і особисто ректору Андрію Ігоровичу Крисоватому, і колективу ВНЗ, і колективу свого відділу, і тернополянам, землякам, і всім, чиє серце не залишилося байдужим.
Божого благословення всім вам і миру у нашій Україні. Люблю вас».

Галина ВАНДЗЕЛЯК