gazpostach

Продаж власної городини – це здійснення господарської діяльності чи ні?



Чи порушуєте ви закон, продаючи на ринку те, що виростили у себе на городі? Наприклад, вродила у вас цьогоріч морква. І запаслись на усю зиму, і родичам роздали, а залишки все ж є. Чому б не продати, щоб трохи заробити за свою працю на землі? Все наче просто та логічно. Проте, майте на увазі, що за продаж городини до вас можуть виникнути питання у правоохоронців. І чи законними будуть ці претензії?

Фахівці системи безоплатної правової допомоги стверджують, що в Україні є чимало прикладів, коли продавців городини намагаються притягнути до адміністративної відповідальності – за порушення порядку провадження господарської діяльності (ч.1 ст. 164 КУпАП). Санкція за таке правопорушення передбачає не лише конфіскацію виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, а й штраф – від 34 тисяч гривень до 85 тисяч гривень!

Як себе захистити від такого адмінпротоколу, на які норми законодавства посилатися? Зокрема, на положення п.п. 165 п.165.1 ст. 165 Податкового кодексу України, згідно з якими до загального місячного (річного) оподаткованого податком на доходи фізичних осіб доходу не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена фізичною особою на земельних ділянках особистого селянського господарства. Такі фізичні особи здійснюють продаж цієї продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

Загалом підприємницькою може вважатися лише діяльність з виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг і зайняття торгівлею з метою одержання прибутку. У разі відсутності такої мети немає правових підстав вважати діяльність господарюючого суб’єкта підприємницькою. Також варто знати, що відповідно до частини 2 ст. 251 КУпАП, обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів.

Ольга КУШНЕРИК









Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*