Повідомити новину

Поширити:

“У це неможливо повірити, цього неможливо усвідомити. Але сталося непоправне. 05 квітня  відійшов у вічність о. Любомир Малоїд настоятель храму Блаженного Якима Сеньківського села Великі Гаї.
Великогаївська спільнота в глибокій скорботі висловлює щире співчуття рідним та близьким з приводу втрати сина, чоловіка, священнослужителя. Молодий, ревний душпастир відійшов у кращий світ. Сьогодні його покликав Бог.
У повсякденному житті о. Любомир займав активну громадську позицію, його поважали та цінували усі, мав теплі дружні стосунки з парафіянами та молоддю.
Важко знайти такі слова, які змогли б зменшити біль, коли зупиняється серце найріднішої людини, яка віддавала всю свою любов, підтримувала та завжди знаходилася поруч…” – написав у соцмережі голова Великогаївської громади Олег Кохман.
Священнослужителю, про якого йдеться у повідомленні, було лише 25 років. Він нещодавно висвятився,  не минуло й року, як одружився, будував плани на майбутнє, мріяв, як разом зі своєю парафією ревно служитиме Богу, будуватиме новий храм. Та сталось непоправне – COVID-19 забрав життя молодого священника…
Як не гірко про це говорити, але коронавірусна інфекція в області набирає все нових і нових обертів. Здавалося б, куди більше? А ні, є куди. Якщо раніше у зоні ризику були люди здебільшого літнього віку, з хронічними захворюваннями, то тепер надзвичайно ризикує інфікуватися коронавірусом молодь.
На жаль, священник, про якого йшлося на початку, не єдиний, хто не впорався з недугою. Того ж дня від COVID-19 померла і 26-річна жінка з Бережан. Загалом за одну добу 5 квітня зловісний вірус забрав життя 21 жителя Тернопільщини.
“Це найвищий показник летальності від початку пандемії! Протягом останньої доби в області померло більше 20 людей, у яких встановлено діагноз COVID-19. Понад 11 тисяч осіб продовжують хворіти. На кисневій підтримці перебуває більше тисячі людей. Для Тернопільщини це надто високі показники.
Хоча наш край залишається у “помаранчевій” зоні, однак ситуація доволі напружена. Деякі медзаклади заповнені понад норму, тому іноді доводиться змінювати маршрутизацію і спрямовувати пацієнтів в інші медичні установи.  Динаміка захворюваності зростає, та ми робимо все можливе, щоб жителі області отримали якісну та своєчасну допомогу.
Закликаю не нехтувати протиепідемічними заходами та чітко дотримуватися карантинних норм. Будьте відповідальними. Залишайтеся здоровими!” – звернувся до жителів Тернопільщини голова обласної адміністрації Володимир Труш.
Нагадаємо, в області посилили карантинні заходи. Зокрема, управління освіти і науки Тернопільської ОДА рекомендувало і рекомендує надалі навчальним закладам перейти на дистанційну форму освіти. Начальник управління Ольга Хома констатує: ситуація більш, ніж тривожна.
“На жаль, приріст захворюваності дуже високий. Щодня коронавірусну інфекцію підтверджують у десятків дітей і педагогічних працівників закладів освіти. Якщо раніше за місяць захворіли 50 педагогів, то сьогодні за тиждень – більше 300(!). Це доволі високий коефіцієнт. І якщо раніше серед дітей спостерігали низький рівень захворюваності, то нині все змінилося. Приміром, за останній тиждень на коронавірусну інфекцію захворіли 340 дітей. Причому багато із них перебувають у лікувальних закладах, тобто, у них діагностували середню або ж важку форми інфекції”, – зазначила Ольга Зіновіївна.
Управління рекомендує, а вже на місцях вирішують, з огляду на ту чи іншу ситуацію. Адже в області є віддалені села, куди, хвала Богу, коронавірус не дійшов, тож там нема потреби навчатися дистанційно (швидше за все, нема й можливості). Відтак у Лановецькій та Кременецькій громадах деякі навчальні заклади з цього тижня таки відновили очне навчання.
Водночас епідеміологи стверджують, що в регіоні поширюється “британський” штам коронавірусу, який вражає навіть дітей. Підтвердженням цьому є збільшення серед дитячого населення складних випадків захворювання.
Загалом від початку пандемії COVID-19 діагностували у трьох з половиною тисяч дітей. За інформацією обласного лабораторного центру, у березні почастішали важкі випадки захворювання серед юних пацієнтів, отже, вони потребують госпіталізації.
“Порівняно з початком пандемії, пацієнтів збільшилося у сім-вісім разів. Окрім стаціонарних хворих, а їх маємо більше тридцяти, ще лікуємо амбулаторних, таких налічується більше сорока. Зауважу, що зростає кількість не тільки хворих дітей, а й важких випадків, у яких необхідне дороговартісне лікування”, – зазначив директор Тернопільської міської дитячої лікарні Андрій Артимович.
Нагадаємо, фахівці підтвердили наявність так званого “британського” штаму коронавірусу на території Західної України. Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського виявив мутовані штами коронавірусу з генетичними характеристиками, які відповідають британському варіанту. Саме цим епідеміологи пояснюють стрімке збільшення кількості хворих, зокрема з важким перебігом хвороби. За результатами досліджень, “британський” коронавірус на 70% заразніший, ніж попередній штам.
До слова, нещодавно відбулося засідання Тернопільського міського штабу боротьби з коронавірусом. Під час нього епідеміолог Володимир Паничев наголосив, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 у регіоні залишається складною та має тенденцію до погіршення.
«Ще 3-4 тижні тому число мешканців, які хворіють одночасно, коливалося в межах 2000 осіб, нині ж спостерігаємо збільшення їх кількості у 4-5 разів. Це призвело до великого навантаження на систему охорони здоров’я та до таких негативних наслідків, як зростання середньодобової кількості хворих і середньодобової кількості осіб, які помирають», – зазначив В. Паничев.
Зростає у місті і число осіб з COVID-19, які потребують госпіталізації.  Станом на початок квітня у міських лікувальних закладах загалом розгорнуто 75% ліжко-місць для лікування пацієнтів, хворих на COVID-19 або з підозрою на наявність захворювання (431 ліжко, в тому числі 66 ліжок для лікування дітей).
Станом на 2 квітня в закладах охорони здоров’я міста  перебували 324 хворих, з них у 310 пацієнтів підтверджено COVID-19, в 11 пацієнтів підозрюють наявність корона вірусної інфекції, троє мають пневмонію. На амбулаторному лікуванні – 2148 хворих з підтвердженим COVID-19, на самоізоляції – 1851 осіб, одужали – 12446 осіб.
У Тернополі продовжили навчання учні 5-11 класів та студенти закладів професійно-технічної освіти у дистанційному режимі. Доручили директору Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги розгорнути на базі лікарні повноцінний госпіталь з кількістю ліжок, задекларованих НСЗУ (60 ліжко-місць), для надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19, зокрема хірургічної та травматологічної. А директору Тернопільської комунальної міської лікарні №2 дали вказівку провести перепрофілювання ліжкового фонду кардіологічного відділення, надавши 60 ліжко-місць для  пацієнтів з COVID-19. Окрім того, у разі погіршення епідситуації, з 12 квітня суб’єктам господарювання, які проводять діяльність у сфері громадського харчування (бари, ресторани, кафе тощо) заборонити приймати відвідувачів, крім діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих літніх майданчиках, а також із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
Бережіться. Будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ