Начальник відділу служби «102» УОАЗОР ГУ НП в Тернопільській області, капітан поліції Євгенія Іваськів займається розведенням бджіл, доглядає за ними та переробляє продукти бджільництва.
Ідея поставити один вулик ще кілька років тому виникла у мами Євгенії. Жінка хотіла, аби маленькі комахи запилювали цвіт у їхньому садку.
– Напевне, – каже Євгенія, – любов до бджіл у мене в крові. Колись пасіку тримав мій дідусь. Щоправда, перейняти в нього тонкощі бджільництва не довелося – він помер. Мама бджільництвом не займалася, але вона більше підкована, ніж я, бо бачила, як і що робив її тато.
Дівчина зацікавилася бджільництвом п’ять-шість тому, хоча завжди відчувала симпатію до цих маленьких трудівниць. У бджільництві – самоучка. Опановувати нове захоплення допомагала спеціальна література, Інтернет, відвідування фестивалів, форумів та ярмарок.
– Спочатку для роботи на пасіці я одягала захисні костюми, в день мене могли бджоли вкусити близько сорока разів. Тепер, навіть якщо бджоли мене і жалять, то немає жодної реакції. Крім того, часті укуси роблять профілактику від багатьох хвороб. Адже бджолина отрута стимулює імунну систему людини.
За останні роки пасіка Жені виросла до двадцяти вуликів. Спочатку бджіл купувала, а сьогодні уже сама розводить. Зайнятість на роботі не дозволяє їй приділяти достатньо уваги своїм маленьким підопічним, але кожен вихідний чи вільний час намагається віддати бджолам.
– У мене є дві породи бджіл: карпатки та бакфаст. Перевагу надаю представницям бакфасту, бо вони працьовиті та миролюбні. Медозбір залежить від сили сім’ї: буде сильна сім’я – буде і медозбір.
Найважче, зізнається Євгенія, коли є втрати в бджолиній сім’ї. Ці комахи, як й усі живі істоти, хворіють. Небезпеку несуть також і недобросовісні фермери, які кроплять свої поля отрутохімікатами. Женя переконана: щоб бути пасічником – треба любити бджіл. Це, до речі, єдині комахи в світі, які виробляють їжу для людей. Для поліцейської пасіка – не бізнес, а хобі, від якого вона отримує задоволення і відпочиває душею.