Повідомити новину

Поширити:

Який час, такі і запити у гуглі. Після аварійних відключень світла багато жителів Тернопільщини задумались над здійсненням цієї покупки.

Кілька корисних порад про те, які види генераторів існують, скільки вони коштують, як зросли ціни та як підібрати потрібний.

Кілька ключових тез:

1. При виборі генератора варто підсумувати потужність усіх критичних електроприладів, які будуть працювати одночасно в разі вимкнення електроенергії. Оптимальний режим роботи генератора – на 50-75% від своєї максимальної потужності.

2. Ціна бензинових генераторів починається з кількох тисяч гривень. Вони без проблем заводяться при мінусових температурах, тоді як для дизельних потрібні спеціальне зимове пальне або система підігріву. Також бензинові мають меншу вагу та невеликий рівень шуму порівняно з дизельними. Зате останні споживають на третину менше пального.

3. Серед недоліків бензинових двигунів – невеликий моторесурс. Дешеві моделі потребують ремонту вже після 500 год роботи. Крім того, бензинові генератори не можуть працювати цілодобово. Виробники радять робити перерву кожні 8-10 год.

4. Газові генератори бувають побутові та стаціонарні. Побутові працюють на зрідженому газі з балонів, який можна придбати на АЗС. Стаціонарні газові генератори – це потужні машини, які встановлюють там, де є централізоване дешеве газопостачання, але відсутня електроенергія.

5. Для побутових потреб зазвичай достатньо однофазного генератора (220-230 В). Від трифазного можна отримати електроенергію напругою як 220 В, так і 380 В. При цьому важливо максимально рівномірно розподілити споживачів між фазами, інакше є ризик виходу генератора з ладу.

6. Якщо до генератора підключаються двигуни (циркуляційні насоси, холодильники), то форма напруги повинна мати чисту синусоїду. Таку напругу видають інверторні генератори. Двигуни будуть працювати і від звичайного генератора, але через нестабільність напруги вони будуть перегріватися і можуть вийти з ладу.

7. Інша важлива характеристика генератора – AVR (автоматичний регулятор напруги). Це особливо важливо для чутливих приладів, наприклад, електроніки, яка через високу напругу може вийти з ладу. На дешевих генераторах такої функції зазвичай немає.