П’ять цікавих фактів про собак

2018 за східним гороскопом – рік Жовтого Земляного Собаки. Новий господар року є уособленням справедливості, шляхетності та вірності. А тому всіх, хто вважає ці якості головними в житті, Жовтий Собака цього року обдаровує своєю увагою і турботою. Напередодні ми зібрали п’ять цікавих фактів про цих чотирилапих друзів людини.

Мислення

Собаки можуть запам’ятати від 200 до 500 слів і команд-жестів. Уміють рахувати до п’яти. Їх інтелектуальний розвиток відповідає рівню дворічного малюка, а найрозумніші з них міркують, як п’ятирічні діти. Чотирилапі бачать сни.

Зір

Собаки мають огляд 250–270 градусів, тоді як людина – 180. При зоровому сприйнятті собака орієнтується на рух: на відстані 300 м він не помітить людини, яка стоїть нерухомо, а якщо вона махає руками – побачить навіть на відстані 1,5 км. Кольорове сприйняття у собак не розвинуте, вони розрізняють жовтий і синій (тобто прапор України можуть запам’ятати), але не червоний і зелений. Тому собаки-поводирі переводять господаря через дорогу, орієнтуючись на потік руху, а не на світлофор.

Нюх

Собаки розрізняють 500 000 запахів (людина – кілька тисяч). Їх нюх настільки сильний, що вони першими «діагностують» у людини хвороби (рак, діабет, епілепсія): відомі випадки, коли чотирилапі вихованці натякали господарю про наявність пухлини, щодня тикаючи ніс в певне місце на тілі. До речі, візерунок на кінчику собачого носа унікальний – це еквівалент людським подушечкам пальців. За відбитком носу собак ідентифікують. Мокрий ніс допомагає визначити напрям запаху.

Слух

Собаки ховаються в дощ не тому, що не люблять його, а тому, що шум дощу може пошкодити їх чутливим вухам. Їх слух набагато тонший за наш: 35 кГц проти 20 кГц, а вухо вловлює ультразвук. Собаки люблять слухати класичну музику, байдужі до поп-музики і нервують при звуках року.

Психологія

Собаки, як і люди, можуть заздрити, ревнувати, страждати від сезонної депресії. При спілкуванні з людьми або іншими собаками у них виробляється гормон радості окситоцин – так само, як у людей під час обіймів чи поцілунків.

А ось обіймів собаки не люблять: положення чужих кінцівок згори тіла вони сприймають як домінування. Ще собаки уміють сміятися – це схоже на багатократне пирхання.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*