Нотатки із засідання колегії облдержадміністрації
Під час нещодавнього засідання колегії облдержадміністрації було розглянуто чотири важливих питання: забезпечення гарантій з оплати праці та підвищення заробітної плати; прийняття комплексу заходів із безпеки дорожнього руху; про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей та про стан розвитку фізичної культури і спорту.
Що стосується оплати праці та рівня заробітку, то голова облдержадміністрації Степан Барна відзначив як позитив, що рівень середньої зарплати в цілому по області зростає. З початку року – більше ніж на 200 грн. За підсумками першого кварталу, середня зарплата становила 4863 гривні, а це на 51,4 відсотка більше, порівняно з відповідним періодом минулого року. Також до позитиву можна віднести і новину, що в першому кварталі в області прийнято на роботу 19 252 працівники, у тому числі 3391 особу – на новостворені робочі місця.
Водночас, як вважає голова ОДА, саме цей напрямок роботи вимагає суттєвого посилення. Ось наочні показники: за даними Головного управління Пенсійного фонду в області, кожен п’ятий суб’єкт господарювання у березні цього року нараховував заробітну плату найманим працівникам у розмірі, меншому від мінімального рівня. Тобто, з порушенням законодавства! А йдеться про 18304 працюючих! Водночас, у результаті роботи районних робочих груп, було врегульовано трудові правовідносини лише з 949 найманими працівниками.
Не на належному рівні працює із суб’єктами господарювання і управління Держпраці України в області. Із 148 перевірених лише у 10 виявлено зловживання. За порушення законодавства про працю стосовно винних у цьому посадових осіб з початку року було складено і надіслано на розгляд судів лише 97 протоколів, і лише по 64 із них суди винесли постанови про притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Це свідчить про неефективність роботи у цьому напрямку відповідальних контролюючих служб, вважає Степан Барна.
Виникають серйозні запитання і стосовно об’єктивності рівня оплати праці в будівельній галузі та у добувній промисловості і розробці кар’єрів. Наша область відстає за обсягами від сусідніх областей. Водночас у нас вищий рівень середньої заробітної плати у промисловості – майже на 200 грн; переробній промисловості – майже на 400 грн; оптовій торгівлі – більше як на 600 грн.
– Це питання я адресую фіскальній службі – чи все тут прозоро й логічно? Адже якщо більше будуємо, більше видобуваємо, а видобувна галузь нині працює на всю потужність, – то і заробітні плати тут мають бути значно вищими, – зауважив голова ОДА.
Друге. Необхідно прискореними темпами продовжити роботу, спрямовану на розумну(!) й обгрунтовану оптимізацію структур усіх без винятку закладів бюджетних галузей. Особливо це стосується установ культури, спорту, розваг та відпочинку, де рівень середньої заробітної плати продовжує бути найнижчим – 3332 грн. При цьому головне завдання – підвищити якість та доступність надання усіх послуг жителям області.
– Я терпеливо очікую в цьому плані від керівників структурних підрозділів ОДА конкретних вмотивованих пропозицій, – наголосив Степан Барна і додав: – Тут важливо також враховувати думку об’єднаних територіальних громад, які сьогодні отримали чималий ресурс для розвитку, у тому числі соціальної сфери.
Третє. Створення нових високооплачуваних робочих місць.
Це питання детально обговорено під час недавніх індивідуальних бесід керівництва ОДА з кожним головою РДА. У райони надіслано відповідні доручення.
– В область має намір зайти чимало інвесторів, які хочуть вкладати кошти у виробництво сонячної енергетики, у переробну галузь, у розвиток тваринництва тощо. Маємо підтримати ці наміри конкретними організаційно-управлінськими діями. Ми зафіксували задекларовані головами РДА прогнози з цих питань на 2017 рік. За їх реалізацію спитаємо з кожного, – підсумував голова ОДА.
***
Упродовж 2017 року організованим оздоровленням буде охоплено майже 60 тисяч дітей шкільного віку (50 відсотків від загальної кількості). У тому числі 100 відсотків дітей-сиріт, 70 – дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, усі діти (за бажанням), батьки яких є учасниками АТО.
Для цього завершується підготовка 377 закладів, ведеться ретельна перевірка умов перебування, забезпечення дітей якісним харчуванням, медичним обслуговуванням. Визначено головне завдання: створити максимально комфортні та безпечні умови для повноцінного відпочинку й оздоровлення дітей.
Приємно, що у 2017 році збільшено фінансування на проведення оздоровчої кампанії. З обласного бюджету надано 5 млн 900 тис. грн. Місцевими бюджетами передбачено 3 млн 371 тис. грн на проведення оздоровчої кампанії та 280 тис. грн на підготовку дитячих таборів. 1 млн 221 тис. грн спрямовано з бюджетів об’єднаних територіальних громад. Крім того, планується залучення 9 млн 287 тис. грн позабюджетних коштів.
***
Стан розвитку галузі фізичної культури та спорту в області охарактеризовано як такий, що відроджується. Серед позитивів – утримання місцевими бюджетами 31 дитячо-юнацької школи, в яких виховується близько 11 тисяч дітей та підлітків; активний розвиток за місцем проживання громадського фізкультурного руху «Спорт для всіх»; модернізація та розширення матеріально-технічної бази для організації навчально-тренувальної роботи та розвитку масових видів спорту. Відрадно, що активну участь у вирішенні цих питань беруть об’єднані територіальні громади.
***
До уваги недисциплінованих водіїв автотранспортних засобів! Серед комплексних заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху в області, прийнятих колегією обласної державної адміністрації, – налагодження посиленого патрулювання поліцією небезпечних ділянок автошляхів на всіх основних магістралях області! Будьте обережними й ощадливими!
Підготував Володимир БАВОРІВСЬКИЙ