На місці боїв і звитяги,
Окопів, криївок і схронів,
Гордо звиваються стяги
Над славним Дністровим потоком!
Василь Григоришин
14 червня на Красній скелі над Дністром поблизу с. Костільники Бучацького району встановили щоглу з державним та оунівським прапорами.
Один із учасників встановлення, громадський діяч, краєзнавець, літератор Василь Григоришин розповів: «Ідея встановлення прапорів належить жителю с. Костільники, члену НРУ, активному учаснику Революції Гідності Ярославові Торончуку. У нього ще у 2013 році виник цей задум. Спочатку прапори мали встановити на честь вояків УПА. Адже тут відбувалися запеклі бої між упівцям та московськими окупантами, тут орудував наш славний повстанець «Гнат», сотник УПА Іван Комарницький («Нестор»), брат мого діда Микола Сенів та ін. славні сини та дочки України. Після початку новітньої російсько-української війни, закономірно, ми вирішили, що прапори мають бути встановлені не тільки на честь вояків УПА, а й бійців АТО (нині ООС). Тим більше, що у цій війні загинув уродженець Костільників Руслан Степула. Відтепер туристи, котрі будуть сплавлятися Дністром, милуватимуться маєвом прапорів, що нагадуватимуть про славетних борців за волю України, які все для того зробили, щоб вони могли відпочивати на рідній землі – незалежній Україні».
Село Костільники завжди вирізнялося патріотизмом його жителів. У лавах УСС та УГА воювали В.Гаврилюк і Я. Гаврилюк, Ю. Галат (офіцер), М. Капуш, М. Костриба, Ф. Кучерко, М. Провальнюк, М. Рожелюк, Ф. Торончук, М. Чверенчук, Г. Шести полк та Т. Шестополк, Д. Яцина та ін. В ОУН і УПА загинули: Ф. Баран, Д. Бушватюк, Ф. Капуш, М. Кузь, М. Лесюк, Н. Яворська. У 1949–1953 рр. із села вивезли 33 особи, з них 17 не повернулись. Усього репресовано, а згодом реабілітовано 40 жителів Костільників.
Віктор КАРПОВИЧ