Повідомити новину

Поширити:

У ТОВ «Україна» Підволочиського району відбулося розширене виїзне засідання президії ради обласного об’єднання сільськогосподарських підприємств. У центрі уваги були питання підготовки до організації жнив, очищення та зберігання збіжжя, формування ціни на зерно майбутнього врожаю. Також обговорили хід заготівлі кормів для ВРХ, перспективу збільшення заробітної плати працюючим та орендної плати власникам земельних паїв.
ТОВ «Україна», яке понад тридцять років очолює Герой України Олег Крижовачук, славиться високою культурою землеробства, рекордними врожаями, високоефективним тваринництвом та садівництвом. У цьому багатогалузевому господарстві досягають найвищих надоїв на одну корову в області, створили потужну виробничу і соціальну інфраструктуру.
Учасники засідання свою роботу розпочали з огляду елеваторного комплексу агротовариства потужністю 100 тисяч тонн одночасного зберігання зерна. Тут упродовж доби можуть приймати 4 тисячі тонн збіжжя і півтори тисячі тонн його відправляти підведеною залізничною колією. До речі, це – найбільший пілотний проект всесвітньо відомої італійської фірми «Mulmix S.p.A». Особливості цього елеватора образно порівняли із космічними, бо тут запроваджені найновіші досягнення світової і європейської науки.
Провідні аграрії Тернопільщини оглянули лінійку сучасної сільськогосподарської техніки «України», яка вражає рівнем технологічних можливостей обробітку ґрунту та збирання врожаю. А ще побували у 200-гектарному саду, де вирощують високопродуктивні сорти яблук і груш вітчизняної та зарубіжної селекції. Середня врожайність з гектара яблуневого саду тут становить понад 40 тонн, а окремі сорти яблук видають по 60 т/га. Кілька років тому в господарстві почали культивувати ще й смородину і малину. Для їх сортування та якісного зберігання днями відкрили потужний комплекс шокового заморожування ягід.
Він укомплектований новітнім французьким сортувальним обладнанням та спеціальними камерами заморожування. Комплекс увійшов до складу спеціалізованого фруктосховища, яке монтували спеціалісти з Великобританії, Німеччини та Швеції. Його потужності дають змогу упродовж дня відсортовувати майже сто тонн і одноразово зберігати понад 4 тисячі тонн яблук і груш із 200-гектарного саду.
«Аби досягти вищої доданої вартості від реалізації ягід малини й смородини, які вирощуємо на 35 гектарах, ми запровадили в себе технологію їх шокового заморожування, – каже Олег Крижовачук. – Ягоди – делікатний продукт, всередині якого багато вологи. Під час обробки холодом ягоди часто збиваються в грудки і втрачають товарний вигляд. Метод консервації шляхом шокового заморожування максимально зберігає високу харчову цінність і смакові якості та товарний вигляд продукту».
Село Скорики, де розташований головний офіс  господарства, стало центром об’єднаної територіальної громади і півфіналістом загальноукраїнського конкурсу «Неймовірні села України – 2017».
Учасники виїзного засідання разом із випускниками місцевої «Школи майбутнього» того дня побували на  Богослужінні у парафіяльному храмі Іоанна Богослова з нагоди завершення навчального року. Між іншим, цей храм є унікальною пам’яткою сакральної дерев’яної архітектури. У ньому свого часу сповідалися і приймали причастя козаки Богдана Хмельницького разом зі своїм гетьманом. За допомогою Олега Крижовачука цей храм реставрували наприкінці вісімдесятих років ХХ ст. А 2000-го за кошти Президента України Леоніда Кучми завершили позолоту іконостасу, подарованого цій церкві Богданом Хмельницьким.
Тарас БОГДАНЮК