Повідомити новину

Поширити:

Чинний механізм визначення ціни газу для населення вже з квітня призведе до зростання тарифів на 30%.
До 31 березня 2018 року ціна на газ для населення визначена Постановою КМУ від 22 березня 2017 р. № 187. Уряд мав би опублікувати інформацію про підвищення ціни на газ ще 1 липня 2017 року, він цього не зробив ще й досі! Замість цього 26 вересня 2017 року Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.
«Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ та Європейським енергетичним співтовариством. До публікації рішення ціна залишиться на тому самому – 4 942 грн за тисячу кубометрів без ПДВ. Тому, як тільки опублікують інформацію про підвищення ціни на газ, а це обов’язково відбудеться, населення не встигне навіть підготуватися до зростання тарифів. Уряд все далі і далі заводить населення у безвихідь», – зазначив народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.
На початку січня 2018 року стало відомо, що Кабмін планує змінити методику визначення ціни на газ для населення з квітня 2018 року, що призведе до подорожчання газу більш ніж на 8%. Відповідний проект постанови підготовлений Міністерством енергетики та вугільної промисловості.
Водночас тривають пристрасті щодо припинення поставок газу з Росії. Хоча 7 вересня 2017 року Порошенко на своїй сторінці в Twitter повідомив, що Україна уже два роки не купує російського газу.
На початок опалювального сезону в підземних газосховищах було накопичено лише 16,395 млрд куб. м газу, чого недостатньо для опалювального сезону. Це – найнижчий показник запасів за всі роки незалежності. Станом на 1 березня обсяги газу в підземних газосховищах становили лише 9,98 млрд куб м. З технічних причин 4-4,5 млрд куб. м мають постійно бути у сховищах, тому вільний обсяг газу – приблизно 5 млрд куб. метрів.
«Нагадаю, що 30 жовтня 2017 року «Укртрансгаз» (дочірня компанія «Нафтогазу») офіційно повідомив, що вже 700 днів поспіль Україна не купує російський газ.
2 березня “Нафтогаз” заявив, що відмова “Газпрому” задовольнити березневу заявку “Нафтогазу” на поставку палива призвела до його дефіциту в розмірі “8 … 9%”. Який може бути дефіцит, якщо газу у Росії ми не купуємо? Вочевидь, «Нафтогаз» постійно купував саме російський газ та завдяки шахрайським схемам перепродував його українцям, непогано заробляючи на цьому», – наголосив нардеп Михайло Головко.