Повідомити новину

Поширити:

Понад 700  різнобарвних і дуже цінних, з понад сторічною історією, експонатів днями представили працівники обласного краєзнавчого музею на виставці «Манливі чари минулого».
Така фольклорно-етнографічна імпреза не могла залишити байдужим нікого. Адже око замилували пишними взорами сотні вишиванок, які створили наші бабусі та прабабусі.
 

  • В обласному краєзнавчому музеї до 130-річчя першої української етнографічної виставки у Тернополі ми показали автентичні костюми з різних районів області. Звісно ж, борщівська вишиванка традиційно зайняла чільне місце, але наше завдання – показати різноманіття вишиванок з кожного району нашого краю, а також вишиття українців-переселенців з Польщі, – розповіла завідувач відділу науково-просвітницької роботи обласного краєзнавчого музею Наталя Українець.

Пані Наталя того дня одягнула вишиваний костюм зі Зборівського району, а її співпрацівниці, яких ви бачите на фото, нарядилися в одяг: Антоніна Баран – з Підгаєччини,  Леся Сута – з Бережанщини, Ольга Карпюк – з Шумшини, Тетяна Штокайло – з Лемківщини.
Загалом 20  працівників обласного краєзнавчого музею (участь у демонстрації взяли участь і двоє чоловіків) дефілювали на сцені у красивому старовинному та сучасному вишиваному вбранні. Ведучою показу була завідувач фондами музею Ірина Ленчук.

  • Окрім вишитих костюмів, ми широко представили рушники, подушки, обруси тощо, а також побут української хати. Це кілька сотень  експонатів культурного та побутового життя Тернопільщини кінця 19 – початку 20 століття, – додає Наталя Українець. Виставка діятиме до кінця жовтня.

Відкриття її  супроводжувалося тематичними екскурсіями та численними майстер-класами народних ремесел. А ще –  флешмоб із  відтворення одного з елементів борщівської вишивки. Імпрезу чудово доповнювали  прекрасні мелодії  у виконанні тернопільського гурту  «Пшеничне перевесло».

Галина ВАНДЗЕЛЯК