Минулого тижня містян залихоманило про звістку, що начебто в Охтирській школі № 11, вчителька математики хвора на туберкульоз.
Переляк батьків зрозумілий. Адже ця хвороба може набути епідеміологічного характеру. Як таке могло взагалі статися за умови регулярного проходження педагогами медичної комісії? Адже без санітарної книжки до роботи з дітьми нікого не допускають. Хоча популяризація спрощеної системи отримання такого «допуску», за гроші, набуває чималих обертів.
Труїти дітей профілактичними ліками чи просто чекати на страшну хворобу? Перед таким нелегким вибором постали батьки учнів в Охтирці, що на Сумщині. А все тому, що їхню вчительку госпіталізували з відкритою формою туберкульозу. Зберігаючи лікарську таємницю, адміністрація закладу спричинила паніку серед батьків. Тож як довго педагог працювала, не знаючи про недугу, важко сказати.
Адміністрація навчального закладу переконує – хвора вчителька не з’являлася у школі з моменту, як довідалася про недугу. А це – початок березня. У приміщеннях одразу провели всі необхідні санітарні заходи. Лікарі заспокоюють батьків: педагог вчасно звернулася по медичну допомогу. Втім, все одно рекомендують школярам медикаментозну профілактику.
Можливо, медики не “роздивилися” знімок флюорографії чи просто прогавили затемнення? Отже, будьте обережні на кожному кроці! А коли проходите флюрографію, вимагайте не штамп у санітарній книжці чи на клаптику паперу, а офіційного висновку фахівця.
Джерело: istina-nova.com.ua