Кожен другий українець вже через кілька місяців буде отримувати субсидію. За підрахунками міністерства соціальної політики, під час опалювального сезону з 15 мільйонів сімей субсидію оформлять 9 мільйонів. На даний момент одержувачі субсидій у середньому покривають 12% від реальної вартості “комуналки”, в опалювальний сезон цю суму збільшать до 15% про це пише газета www.segodnya.ua
Обов’язковий платіж залежить від доходу родини. Чим більший дохід, тим більше доведеться платити.
“Сума обов’язкового платежу залежить від доходу сім’ї і розраховується індивідуально. Наприклад, сім’ї з трьох осіб, яка живе на одну мінімальну зарплату, доведеться заплатити за “комуналку” всього 2,8% від свого доходу (42 гривні). Якщо ця ж сім’я буде жити на дві мінімальні зарплати (3 тисячі гривень), обов’язковий платіж збільшиться до 170 гривень (5,6%)”, – пояснюють у Міністерстві соціальної політики.
У міністерстві також змінили дохід для непрацюючих громадян. Якщо працездатний член сім’ї офіційно не працює, при розрахунку субсидії, будуть враховувати його дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів (на даний момент – 2900 гривень). Раніше для непрацюючого члена сім’ї вважали дохід у розмірі одного прожиткового мінімуму.
Нагадаємо, субсидія нараховується на соціальну норму споживання, яка залежить від кількості осіб у родині та площі житла. Ті, хто перевищує норму споживання, за “зайві” ресурси повинні платити повну вартість.
Приміром, для кожної сім’ї субсидія покриває опалення 35,22 квадратних метрів + 13,65 квадратів на кожного прописаного у квартирі людини. Сім’ї з трьох осіб держава компенсує опалення 76,71 квадратних метрів. Після перегляду тарифу на опалення, приміром, у Києві, на опалення 76,71 квадратних метрів знадобиться 2554 гривень (1,8 Гкал тепла). Сім’ї з трьох осіб в квартирі площею 100 квадратних метрів за опалення 23 квадратів доведеться платити без “знижки”.