Повідомити новину

Поширити:

1713За рішенням суду в Луцьку з держаукціону пішло житло сім’ї, яка заборгувала за ЖКП 50 тис. грн.
Про те, що ця квартира стала першою, яка була вилучена і продана саме за борги за “комуналку”, – “Сегодня” повідомив перший заступник мера Луцька Тарас Яковлєв. – Квартиру відчужила виконавча служба на підставі рішення суду та стягнення заборгованості, — розповів чиновник.  При цьому комунальники кажуть, що тягнули до останнього, адже вони можуть звернутися в суд, коли борг за ЖКП перевищує суму 13 тис. грн. Тарас Яковлєв розповідає, що власників квартири десятки разів сповіщали про зростання боргу і просили його погасити. Зрештою, справу вирішували через суд — квартиру виставили на аукціон.
– Наскільки я знаю, в цій квартирі досі проживає сім’я — жінка зі своїм сином середніх років, їх поки не виселяли. Голова управління юстиції у Волинській області Валентин Кухарик розповів, що реалізована квартира розташована на вулиці Коновальця у Луцьку — це спальний район облцентру.
На сайті CETAM (система електронних торгів арештованого майна) зазначено, що за цією адресою продана двокімнатна квартира загальною площею 56,7 кв. м на першому поверсі дев’ятиповерхівки, і стартова ціна на аукціоні становила трохи більше 413 тис. грн, але була врешті продана за 446 тис. З отриманих грошей 50 тис. піде на погашення боргу, а решту віддадуть власникам.
Як розповіли луцькі брокери, ціна була занижена в середньому на 100 тис. грн, оскільки це державний аукціон. Виходячи з даних CETAM, найближчим часом за борги у Луцьку можуть продати ще дві квартири: в одному випадку торги ще не починалися, у другому — вже розпочали реєстрацію учасників аукціону. За даними Держстату, ситуація в країні з оплатою ЖКГ залишає бажати кращого. І продана з молотка квартира може стати не останньою: у багатьох областях уже заарештовано і виставлено на торги близько 2-3 помешкань.
Виконавці розповіли, що зараз в Україні вже зафіксовані десятки випадків, коли майно боржників опинилося під реальною загрозою вилучення. Комунальники кажуть, що, зазвичай, за несплату в боржників забирали телевізори, холодильники та мікрохвильові печі — в еквіваленті наявної заборгованості. – Найбільше боргів за опалення, менше — за воду і газ. За борги можуть заарештувати не тільки квартиру, але й, наприклад, гараж. Але люди, боячись втратити житло, намагаються хоч якось погасити рахунки, — розповіли столичні чиновники. Юристи кажуть, щоб не доводити справу до суду, краще звернутися до комунальників і реструктуризувати борги.
Джерело: fakty.ictv.ua