На Тернопільщині селяни складають успішні бізнес-проекти та отримують гроші з ООН.
Село Лосятин на Тернопільщині – одне з небагатьох, звідки місцеві не виїжджають на заробітки за кордон. Селяни створили два кооперативи, знайшли кошти для ведення бізнесу, і тепер добре заробляють на продажах молока та полуниць.
Жителі Лосятина об’єдналися у два кооперативи. Вони спільно виготовляють і збувають продукцію, а це набагато вигідніше, ніж працювати поодинці. Тому з ними захотіли співпрацювати навіть благодійні фонди і потужні підприємства з усього світу.
Загалом від кооперативу селяни отримали 20 корів і 10 свиней добротних порід, вартістю півмільйона гривень. Гроші на них дав Міжнародний благодійний фонд і приватні підприємства, передає
ZIK.
У селі також заробляють і на вирощувані ягід. Люди, які цим займаються, об’єдналися в кооператив «Ягідний край». Програма розвитку ООН їм виділила 400 тисяч гривень на морозильну камеру.
Так, місцеві вирощують полуницю і малину, а з сухих гілок роблять паливні брикети і використовують їх для обігріву домівок. На лінію з виготовлення таких брикетів ООН також додатково виділила ще понад 300 тисяч гривень.
«Щоб восени не було шкідливих викидів в атмосферу від спалення сухого стебла, ми вирішили ці відходи також використовувати. Стебло подрібнюється, сушиться, і через прес виходить вже готовий брикет», – розповів голова кооперативу «Ягідний край» Віктор Придатко.
Так, після створення кооперативів селяни почали писати і власні бізнес-проекти, щоб отримати додаткове фінансування для розвитку своїх господарств.
«У різних журналах та в інтернеті ми шукали, як саме потрібно правильно складати та писати бізнес-плани. Ми здавали ці проекти, проходили відбір, і отримували потрібні на їх реалізацію кошти», – зазначила сільський голова Лосятина Надія Залевська.