За підсумками першого кварталу поточного року, Тернопільська область впевнено демонструє позитивну динаміку у сфері промисловості, будівництва, капітальних інвестицій та інших сфер.
Регулярно Міністерство економічного розвитку та торгівлі України визначає рейтинг економічного розвитку в кожному регіоні за 64 основними показниками у 12-ти сферах. Це дає можливість здійснити грунтовний аналіз та оцінити якість регіональної політики. Нині Тернопільщина перемістилася з «хвоста» – 23 місця, де перебувала ще у вересні минулого року, на 15-те місце. Для жителів же краю цей показник є цікавим у розрізі, чи стало жити хоч трохи краще?
Якщо порівнювати нинішній стан справ з аналогічним рейтингом за 2015 рік, то Тернопільщина впевнено крокує вперед, демонструючи зростання по базових показниках. Серед районів у п`ятірку кращих увійшли: Тернопільський, Заліщицький, Підволочиський, Чортківський та Збаразький.
«Основна мета нашої роботи – це підвищення рівня заробітної платні, створення нових робочих місць та добробут кожної родини. Я хочу бачити динаміку змін за цими показниками. І якщо ми кожного кварталу будемо переміщатися на одну позицію вгору, то мене влаштовуватиме такий показник», – зазначає Степан Барна, який головує в Тернопільській області з квітня 2015 року.
Одним із важливих досягнень є те, що в області вдалося уповільнити зростання цін на споживчі товари. Нині Тернопільщина входить у 5-ку лідерів. За перший квартал 2016-го ми покращили свій рейтинг одразу на 9 позицій. Нині зафіксоване зростання споживчих цін лише на рівні 1,4%. Торік ситуація була значно гіршою – ціни підскочили на 20%.
Понад 300 промислових підприємств, що працюють в нашій області, забезпечили за І-й квартал зростання на 6%. Цифра тішить, бо за підсумками 2015 року ми були у «мінусах» – спостерігався спад, який становив -7,9%.
Тернопільщина – лідер за продуктивністю праці, що є надзвичайно важливим для інвесторів. Цей показник становить 115%, і вказує на високий рівень кваліфікації наших працівників. Отже, можемо очікувати додаткових фінансових вливань в область, при тому, що і місцева влада переконливо заявляє про свою готовність до максимальної співпраці з тим, хто створюватиме нові робочі місця. Вже за підсумками січня-березня цього року в розвиток економіки області в секторі капітальних інвестицій вкладено на 60% більше коштів, аніж за такий же період 2015 року.
Аналогічну тенденцію бачимо і щодо надходжень до загального фонду місцевих бюджетів. За чотири місяці цього року ми отримали 589,1 млн. грн.., минулою весною ця цифра була на 47% меншою. Такий темп зростання доходів місцевих бюджетів вселяє надію, адже саме ці кошти залишаються в області і можуть бути спрямовані на вирішення нагальних проблем краю. Одним із важливих чинників, що сприяли цій позитивній динаміці, стала реформа з децентралізації. Адже завдяки активному її впровадженню в області, громади мають можливість залишати на місцях значно більше податків.
Розвиток інфраструктури в області є одним з кращих по Україні, при його визначенні враховувався ремонт доріг та розбудова житлового будівництва. За темпами останнього Тернопільщина посідає 9 місце серед інших областей.
Також у Кабміні оцінюють на відмінно рівень соціального захисту в нашому краї, хвалять за ефективне використання природних ресурсів та якість довкілля.