Повідомити новину

Поширити:

 
 2210Надто претензійний заголовок? Що ж, можливо. Але мої враження від мандрівки Таврійським краєм були і залишилися саме такими. Бо в Херсонській області, яка стрімко розвиває свій туристичний потенціал, можна відвідати суперсучасні відпочинкові чи оздоровчі об’єкти, а ще – побачити, відчути незаймані людьми куточки природи, де закрадається думка, що ось там, за горизонтом, землі вже немає.
Своїми емоціями, якими ділюся з вами, шановні читачі, я завдячую директору Департаменту зовнішньоекономічної діяльності, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації Тетяні Волинець і директору Центру розвитку туризму (м. Київ) Володимиру Царуку, котрі запросили мене на фестиваль журналістики, що вже з десяток років відбувається в краю п’яти морів. Три моря наповнені водою: Чорне, Азовське і Каховське (насправді – це дуже велике водосховище). Ще одне море – томатне: регіон славиться безмежними помідорними плантаціями. І, нарешті, п’яте море – найважливіше – море вражень!
2209Рай на землі – у коня на спині
Отже – про мандрівку. Розпочалася вона з прес-конференції, яку для журналістів із різних областей України провів голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв. Головний висновок, який я зробив  після її завершення: керівництво регіону не лише говорить про розвиток туризму, а реально його розвиває.
…Після офіційного заходу справжнім позитивним шоком, стали відвідини кінноспортивного клубу «Grand Prix». Кажучи образно, не раз щипав себе, аби усвідомити, що це – не сон, не телепередача, а реальний об’єкт світового рівня, тільки не в якійсь там Швейцарії чи Німеччині, а в Україні. Судіть самі: кілька (збився з ліку, скільки саме) конюшень, чи краще буде сказати, апартаментів для коней, манеж, дитячий майданчик, невеликий зоопарк, ставок з катамаранами, ресторан, готельний комплекс, гостьові будинки… Породи коней: українська верхова, гуцульська, ольденбурзька, фризька, тракененська, голландська…
І все це оточене сосновим лісом і заростями вільхи.
Відомо, що коні – це, як правило, хобі аристократів: князів, герцогів, графів, лордів… Я запитав у власника конезаводу Євгена Грищука, чи не є він також з діда-прадіда дворянином.
– Ні, – була відповідь. – Я – українець, родом із села. А в селі без коня неможливо. Тож люблю коней з дитинства.
Улюблене прислів’я Євгена Грищука має арабське коріння: рай на землі – у коня на спині.
Круїз приморськими містами
На жаль, покататися на конях не пощастило. Зате автобусом – сотні кілометрів. Це був своєрідний сухопутний круїз містами та містечками, що розташовані на берегах Чорного й Азовського морів. Гола Пристань, Скадовськ, Генічеськ… І в кожному з них – добрі й гостинні люди, що дуже пишаються своїм краєм.
Описувати кожне детально – нереально. Треба побачити, відчути, помацати… .
Скажімо, Скадовськ – унікальний дитячий курорт. Санаторіями і пансіонатами може похвалитися і Гола Пристань.
А Генічеськ славиться знаменитою Арабатською стрілкою. І заслужено. Чудові пляжі, тепле море, цілюще повітря… На додачу, на цій косі виявлено термальні озерця, які наповнює гаряча вода з глибоких надр землі. Хочеш бути здоровим – гайда на Арабатську стрілку!
Багатьох читачів, звісно, цікавить питання безпеки, адже поблизу – окупований Крим. Керівники усіх районів, зрештою, ми змогли переконатися в цьому самі, запевнили, що туристам не загрожує ніщо і ніхто. І минулі 2014-й та 2015-й роки підтвердили їхню правоту.
Безумовно, приморська Херсонщина потребує чималих фінансових вливань. Інвестиційний клімат в області дуже перспективний. І, повірте, як тільки Крим повернеться до України, вона отримає мільйони, мільярди доларів інвестицій!
Джарилгач. Бірючий…
Джарилгач – найбільший острів в Україні. Його площа 62 квадратних кілометри, протяжність пляжів – більше сорока кілометрів.
Але він цікавий не тільки тим, що на ньому можна чудово відпочити. Острів – це наче частинка… Африки, бо на ньому можна влаштувати захоплююче фотосафарі на муфлонів, оленів, ланей…
Вище я писав, що на Херсонщині є місця, де складається враження, ніби це край землі, то мав на увазі саме острови. Особливо це стосується острова Бірючого. Білий-білий пісок, чисте бірюзове море, синє небо… А ще десятки, сотні тисяч птахів: альбатроси, пелікани, чайки… І безкрайність!
Вічно нова Асканія!
Коли повертався з Херсонщини, то був настільки переповнений враженнями, що вони аж перехлюпувалися через край. Був певний: матеріал про мандрівку напишу легко і швидко.
Ні! Бракує слів! Тому просто кажу: поїдьте самі і все побачите на власні очі.
Херсонщина знаменита не тільки своїми морями. Вона славиться помідорами, кавунами… І степами! У цих степах в 1974 році Фрідріх Фаль-Фейн заснував природний заповідник, який є найдавнішим у світі. Дикі тварини, котрі живуть у природних умовах, рідкісні рослини, ботанічний сад, власний зоопарк – усе це Асканія-Нова.
Розповідь про заповідник не буде повною¸ якщо не згадати його директора – В.С.Гавриленка. Неймовірно обізнаний фахівець, цікавий співрозмовник, захоплюючий оповідач, фанат своєї справи, талановитий фотограф… Воістину народний герой!
Замість епілогу: гайда на Херсонщину!!!