Повідомити новину

Поширити:

29006На жаль, виготовити мед-підробку дуже просто. Фальсифікатори розбавляють його патокою, сиропом, просто цукром. Відрізнити справжній мед від підробки іноді складно навіть фахівцю, що вже казати про простих споживачів. Але все-таки існують деякі ознаки, які дозволяють вибрати «правильний» мед. За допомогою нехитрих тестів можна визначити, чи не фальсифікований мед.

  1. Зверніть увагу на консистенцію продукту. Якщо мед кристалізується, то це свідчить про його натуральність – він мутніє, світлішає і стає густим. Відбувається це в різні терміни, все залежить від сорту меду й умов зберігання. Якщо мед не кристалізується до осені – це підробка. Тільки акацієвий мед кристалізується повільно (за що особливо цінується) – він може залишатись рідким цілий рік.
  2. Справжній мед практично не псується, тобто термін його зберігання необмежений. Якщо ж в продукт підмішати цукор, то він почне закисати.
  3. Якісний мед не повинен пінитися, це свідчить про його незрілість, наявність процесів бродіння, погіршення смакових, поживних і лікувальних властивостей.
  4. Дуже часто недобросовісні бджолярі згодовують бджолам цукровий сироп. Комахи його ферментують і випарюють, як і квітковий нектар, але цілющих властивостей в такому меді немає.
  5. Взагалі мед кришталево чистим не буває, в ньому завжди присутні зерна пилку, частинки воску. Цей факт взяли на озброєння фальсифікатори – вони додають у підроблений мед трупи бджіл, шматочки воску і частинки трави, щоб переконати покупця в його натуральності.
  6. В банці не повинно бути розшарування. Іноді вуличні ділки закладають в банки суміш манки з патокою, а зверху – тонкий шар меду.
  7. Найкраще мед від підробки відрізнить лабораторія, яка є на кожному ринку. Але й тут є свої нюанси. Продавець підробленого меду може заздалегідь домовитися з лаборантом, щоб той “не виявив” фальсифікату. Тому безпечніше купувати мед у знайомого пасічника прямо з пасіки. Якщо ж ви вибираєте цілющі ласощі на ринку, віддавайте перевагу тим продавцям, у яких є сертифікат на продаж продукту.
  8. Фасований мед, який продається в магазинах, – прозорий, рідкий і… мертвий. Щоб надати продукту товарного вигляду, його при високих температурах підігрівають і наливають у тару. Після термічної обробки мед втрачає всі корисні речовини, залишається тільки глюкоза.
  9. З цієї ж причини мед не можна змішувати з гарячим чаєм, оскільки при температурі вище 37 градусів він стає просто «солодким». Кип’ячений мед дуже прозорий, з яскравим бурштиновим блиском.
  10. Мед може зберігатись кілька років. Головне – тримати його при кімнатній температурі, не ставити в холодильник. А до зими справжній мед обов’язково перетворюється в густу масу, потім кристалізується.
  11. Літр зрілого меду має важити не менше 1,4 кг.
  12. Натуральний мед «намотується» на ложку, в баночку лягає гіркою. Якщо цього не відбувається, то, ймовірно, мед незрілий. Незрілий мед дуже рідкий, швидко прокисає.
  13. Якісний мед повністю розчиняється у воді. Поява осаду на дні свідчить про наявність домішок. Крапніть у водний розчин меду краплю йоду, якщо посиніло – в продукт підмішали борошно або крохмаль.
  14. Крапніть на мед оцтом, якщо зашипить – у ньому є крейда, яку додають для густоти.
  15. Найкращий мед – стільниковий. Його не можна підробити, адже кожна комірка в стільнику “запечатана” воском.