Повідомити новину

Поширити:

 
Zemanta Related Posts ThumbnailВідбувся брифінг щодо результатів роботи підрозділів податкової міліції ГУ ДФС в області за І півріччя. Про  роботу доповіли   перший заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Віталій Дума, начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в області Олег Буць, заступник начальника оперативного управління  Головного управління ДФС в області Олег Дурняк.
У І півріччі 2016 року слідчими податкової міліції розпочато 35 кримінальних проваджень.
За результатами досудового розслідування вручені повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень 14 особам, до суду направлено 10 кримінальних проваджень. З метою забезпечення відшкодування завданих збитків накладено арешт на майно в сумі 20 мільйонів гривень, що майже у 7 разів більше, ніж минулого року.
Зокрема, направлено до суду кримінальне провадження стосовно організованої злочинної групи, якою завдано збитків бюджету на суму 7 млн. гривень. У ході досудового розслідування відшкодовано 1,3 млн. гривень, накладено арешт на майно на суму 17,1 млн. гривень. Як наголосили учасники брифінгу, акцент у роботі і далі робитимуть на організовані злочинні групи.
 
Податкові міліціонери припинили діяльність «конвертаційного» центру, створеного групою осіб, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Західного регіону. Попередньо встановлено, що збитки, які завдані бюджету, становлять 5,4 млн. гривень. Накладено арешт на грошові кошти в сумі понад 2,2 млн. гривень. Триває досудове розслідування. До слова, востаннє «конвертаційний» центр працівники податкової міліції області викривали у 2012 році.
Завдяки операції «Рубіж-2016» вдалося зруйнувати схему імпорту транспортних засобів за заниженою фактурною вартістю, що призвело до несплати митних платежів у сумі 6,9 млн.грн. Розпочато досудове розслідування.
Також триває розслідування кримінального провадження за фактом незаконного використання пільги по акцизному податку при імпорті тютюнової сировини, внаслідок чого бюджету завдано збитків у суму 26,7 млн.грн. З метою відшкодування збитків накладено арешт на майно – 5,6 млн.грн.
Також за результатами проведених митних оглядів вилучено предметів митних правопорушень у сумі 1,1 млн. грн.
Під час операції «Акциз-2016» у І півріччі з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 7,4 млн. гривень (у двічі більше ніж за весь минулий рік).
Розуміючи, що у багатьох випадках незаконною діяльністю займаються малозабезпечені громадяни, зокрема безробітні та пенсіонери, при виявленні малозначимих порушень винних притягують до адміністративної відповідальності, яка також є досить суворою – максимальний розмір штрафу може становити 34 тисячі гривень, і роз’яснюють їм всі наслідки повторного порушення закону.
Звичайно, це не стосується тих випадків, коли виробництво фальсифікату налагоджено із розмахом. Цього року  припинено діяльність 3 підпільних цехів, у яких вилучено 1,4 тис. літрів спирту, близько 2 тис. пляшок горілки.
За результатами розгляду справ про кримінальні та адміністративні правопорушення судами винесені рішення про конфіскацію фальсифікованої підакцизної продукції вартістю 665 тис. гривень (у 1,3 раза більше ніж за  2015 рік).
Вжиті як податковою міліцією, так і іншими підрозділами ДФС області заходи зі скорочення тіньового обігу фальсифікату дали свій результат: до державного бюджету надійшло 12,4 млн. грн. акцизного податку із вироблених в області підакцизних товарів. Водночас бюджети місцевих громад поповнилися на 101,6 млн.грн. за рахунок надходження до них акцизного податку від роздрібної торгівлі підакцизними товарами.
На брифінгу було наголошено і на тому, що за результатами проведених у 2016 році заходів із оптимізації структури Державної фіскальної служби штатна чисельність підрозділів податкової міліції скоротилась майже удвічі. Тому, враховуючи це, слідчо-оперативні підрозділи, передусім, орієнтовані на підвищення ефективності аналітичної роботи, вибір об’єктів відпрацювання із «тіньовою» складовою їх фінансово-господарської діяльності.
Галина ВАНДЗЕЛЯК