Сьогодні вранці на обійстя Василя Прокопіва завітали експерти з управління водних ресурсів та екологи. Пан Василь розповів, що напередодні, на Петра, освятив криницю і за кілька днів отримав таку оказію. Спочатку не розумів, що сталося. Коли ж вода аж закипіла, що не годен було засунути руку, повідомив владу.
Сьогодні фахівці взяли воду на аналізи. Зміряли температуру. Вода в “криці-гейзері” має вже лише 37 градусів. Вчора було 60. Проте, у навколишніх криницях, які розташовані за 15-20 метрів від “гейзерної”, вода у звичайно температури – 12 градусів. Підігріта вода у криниці не має ніякого особливого запаху чи смаку.
Селяни припускають, можливо, це гази підігріли воду, які розташовані у навколишній болотистій місцевості.
Поки робляться аналізи, своє слово ще мають сказати геологи. Планується приїзд фахівців із санстанції.
Жартівники в інтернеті коментують, що можливо, це якесь підприємство злило воду, яка була підігріта під час технологічного процесу. Найбільші мрійники стверджують, що клімат тепер так швидко змінюється, що, ймовірно, на наших очах з’явиться перший гейзер на Тернопільщині )))
Як би там не було, потрібно дочекатися офіційних результатів експертиз на основі яких фахівці дадуть відповідь що ж таке трапилось із криницею у Чернихові Зборівського району.
Неймовірною версією від читачів є припущення, що почалися підземні переміщення, які характерні перед землетрусом. Румунський парапсихолог Іван Істрате повідомляє, що восени Україні треба бути готовою до потужного землетрусу. Природні катаклізми будуть також ще більшої сили у наших сусідів – Румунії і Молдові. Іван Истрате пророкує, що землетрус невідворотно, однак до неприємних “подарунків” природи є час підготуватися.
Парапсихолог вважає, що найбільше дістанеться Румунії, але і сусідні країни також постраждають. Істрате каже, що повториться дуже потужний землетрус, що стався на території Східної Європи 200 років тому. Тоді відбувся землетрус силою у вісім балів за шкалою Ріхтера. Однак точна дата катастрофи все ще невідома.
Тривогу парапсихолога про майбутній землетрус поділяють і науковці з румунського Інституту фізики. Фізики переконані, що повторення сильного землетрусу цілком можливо, однак навіть при сучасному рівні розвитку науки можна з точністю до дня визначити, коли ж варто чекати природного катаклізму.
В Україні існують сейсмічно небезпечні райони. Насамперед це Крим, а також міста, розташовані на побережжі Чорного і Азовських морів. Навіть Одеса у свій час стикалася з землетрусами. У 2013 році незначне землетрус сталося в Криму на узбережжі Чорного моря, а також неподалік від узбережжя Азовського моря, наприклад в Щолкіно.
Також схильні до землетрусів території на кордоні з Румунією. Це стик Південних і Східних Карпат і практично весь захід України – Тернопільська, Львівська, Хмельницька області. Тут можливі самі сильні землетруси – від шести до дев’яти балів.
3 січня 2002 року на Тернопільщині у районі Микулинців стався землетрус силою 6 балів. Оскільки центр його виникнення мав малу глибину, то вже на віддалі 20 кілометрів поштовхи не відчувалися.
Джерело: provse.te.ua