В ОДА визначили, скільки громад буде на Тернопільщині
Як здійснити новий адміністративно-територіальний поділ, аби уже у 2017 році залучити з державного бюджету на Тернопілля нові джерела фінансування, жителям області представники обласної держадміністрації пояснювали з 8 червня.
Результатом стало те, що в більшості люди підтримали утворення нових 25 громад, кажуть посадовці. І тепер потрібно, щоб новий поділ затвердили на рівні Кабміну і Мінрегіонів.
Окрім того, до уже існуючих об’єднаних територіальних громад додадуть й інші населені пункти.
«Назвати громаду чисельністю 2 200 досить складно. Уже відомо, щоб громада мала школу на 300 учнів і садок на 150 дітей, відповідну дохідну базу, потрібно щоб громада мала населення хоча б 10 тис. це приблизні цифри і не догма і не аксіома», – зазначив начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА Володимир Кравченко.
Отож, до існуючої Озерянської громади додадуть Більче Золоте, яке і стане центром об’єднаної громади. Мельнице-Подільську громаду розширять, як і Гусятинську, Золотопотіцьку, Озерянську, Козлівську, Коропецьку, Скорівську, Теребовлянську, Микулинецьку, Заводську, Колодняньську, Білобожницьку, Байковецьку і Шумську. А от нова Збаразька громада об’єднається з існуючою Колодницькою, як і Почаївська та Лопушинська.
Без змін залишаться Васильковецька, Підволочиська, Скалатська, Новосілівська, Іванівська, Золотниківська та Великогаївська громади.
Проте в області залишаться «острівці» – населені пункти, які не хочуть об’єднуватися із жодними громадами, наприклад село Токи у Шумському районі.
«По Токах є політично налаштовані люди не йти на процес об’єднання. Наразі у нас цей процес добровільний в Україні, і звісно що силою ми нікого не заставимо. Але, як ви бачите, особливих варіантів в них і немає: вони можуть об’єднатися з Хмельниччиною, або до громад, які там вже існують», – пояснив заступник голови Тернопільської ОДА Олег Валов.