Повідомити новину

Поширити:

260028Пройдисвіти телефонують, стукають у двері…
Боротьба із шахраями починає нагадувати війну з вітряками. Попри всі застереження та заклики поліції, інформацію у ЗМІ, просвітницьку роботу в навчальних закладах та трудових колективах, ще є люди, які потрапляють на гачок пройдисвітів.
Син продавав гітару…
Одна з останніх жертв повідомила ключі до свого карткового рахунку невідомому чоловіку, який начебто хотів придбати гітару, котру її син продавав через соціальну мережу. Зловмисник зателефонував до потерпілої й повідомив, що при спробі здійснити платіж за музичний інструмент стався збій, відтак для того, аби він зміг перерахувати кошти, жінка має сказати реквізити картки. Результат: на рахунок жертви не надійшло жодної гривні, зате зникло п’ять тисяч.
У секторі комунікації ГУНП в області нагадують правила безпеки:
– якщо продаєте/купуєте в Інтернеті, оформіть окрему картку спеціально для таких операцій. У жодному разі не розголошуйте ідентифікаційні дані банківських карт, онлайн-гаманців;
– якщо незнайомець телефоном повідомляє про збій при проведенні розрахунку, зателефонуйте на гарячу лінію банку і дізнайтесь, чи справді є якісь проблеми з вашим рахунком;
– якщо ж ви таки стали жертвою інтернет-афериста, негайно звертайтесь у поліцію. Чим швидше надійде ваше повідомлення, тим більше шансів, що правоохоронці знайдуть шахрая.
«Грошова реформа»
Замість справжніх купюр – сувенірні. Так двоє пройдисвітів проводили «грошову реформу» в помешканні жительки селища Товсте Заліщицького району. Ввійшовши у довіру, зловмисники забрали в пенсіонерки майже дві з половиною тисячі американських доларів, 870 євро та вісім тисяч гривень. Про це повідомили у секторі комунікації  Головного управління Національної поліції в області.
До заліщицьких поліцейських із заявою звернувся 45-річний житель селища Товсте, який повідомив, що його старенька матір стала жертвою шахраїв. Обідньої пори до неї навідалися двоє невідомих чоловіків. Бабуся запам’ятала лише, що зайди стали розповідати про грошову реформу і що старі купюри скоро стануть недійсними,  валюта – теж. Мовляв, вони допомагають стареньким обміняти гроші, аби ті не вистоювали у чергах. Потерпіла принесла пройдисвітам усі збереження, а ті взамін надавали цілу купу сувенірних купюр. Поліцейські вилучили 10 штук номіналом по  500 гривень,  28 по 200 гривень, 36 по 100 гривень та 26 сувенірних стодоларових папірців.
90-річний тернополянин відав 10 тисяч гривень
Телефонні шахраї дедалі нахабніють. Один з аферистів побував у помешканні літнього тернополянина й забрав у нього десять тисяч гривень за «не притягнення внука до кримінальної відповідальності». Як виглядав кривдник, потерпілий не запам’ятав.
Згаданого 90-річного тернополянина обманули за вже звичною на Тернопільщині схемою: зателефонували нібито з міліції, вимагаючи 10 тисяч «відкупного» за внука який, начебто, скоїв ДТП. За грошима шахрай прийшов до  старенького додому. Потерпілий розповів, що чоловік зайшов до квартири і чекав, коли він збере необхідну суму, та, отримавши гроші, зник.
Правда розкрилася тоді, коли до ошуканого завітав внук. Молодий чоловік і звернувся до поліції.
Правоохоронці застерігають: навіть, якщо телефонний незнайомець відрекомендувався представником правоохоронних органів, родичем чи знайомим, не варто поспішати виконувати його вимоги, особливо, якщо вони стосуються переказу коштів. Найкраща протидія шахраям – повне ігнорування. Вчасне повідомлення про спробу обману за номером «102» допоможе розшукати аферистів.