Цими вихідними Україна відзначала Дні Європи. У містах відбувалися концерти, гуляння, різноманітні розваги. А для Тернополя ці дні були особливими ще й тим, що ми відзначали 30-річний ювілей Співочого поля. Тож із 20 по 22 травня тернополяни і гості міста повеселилися на славу.
Три дні зі сцени лунали веселі українські пісні, були й видовищні танці. Виступали відомі вокалісти, гурти краю. Тернополяни насолоджувалися милозвучністю голосу відомої співачки Оксани Пекун. А ще працювали містечко з екоярмарком, де гості свята мали змогу поласувати закарпатським вином, бринзою, борщівським медом, містечко майстрів народних художніх промислів, «Галицька дефіляда».
Не обійшлося і без досягнень. Цього разу тернополяни наварили аж 631 літр зеленого борщу, встановивши новий всеукраїнський рекорд. Про це 21 травня офіційно оголосив відомий телеведучий, головний контролер якості Костянтин Грубич, який охоче прийняв запрошення і приїхав до Тернополя. Він потис руки організаторам, подякував гостинним тернополянам і сказав, що зелений борщ із додаванням листків кропиви їв уперше, та йому дуже смакувало.
«Сподіваюся, що наступного року встановлюватимете рекорд із приготування м’яса, я знову приїду на дегустацію», – жартома додав Костянтин.
А ще тернопільський ресторатор Ігор Парій разом із паном Грубичем провели майстер-клас із приготування закопаного м’яса за старовинним рецептом галичан. З’ясувалося, для того, аби приготувати смачну свинину, не потрібна ані сковорода, ані інший посуд. Лише сіль, марля і вугілля, в яке м’ясо закопують. Поки кухарі готували, гості свята з нетерпінням чекали на результат, ковтаючи слинку. Та воно було того варте.
– Такого соковитого, смачнючого м’яса я ще не куштувала. Пахне неперевершено! – зізналася співачка Оксана Пекун.
М’ясце припало до смаку й дітям. Шестирічна тернополянка Ілона Грайлива заявила, що відтепер тато обов’язково готуватиме їй «такий дивний шашлик».
У неділю, 22 травня, проводили ще й «Цвіт вишиванки». Цього дня на Співоче поле з’їхалося чимало майстринь-рукодільниць, які презентували публіці оригінальні роботи. Приємно, що тернополяни прийшли на фестиваль у вишиванках, демонструючи любов і пошану до українських традицій і культури.
Три дні святкували, веселилися, співали українські пісні, куштували смаколики. Можна з упевненістю сказати, що як День Європи, так і святкування 30-річчя Співочого поля вдалися на славу.
Зоряна ДЕРКАЧ