Повідомити новину

Поширити:

1100Ломбарди переплюнули банки у прибутковості, до них не має доступу поліція, а заробляють ці установи не лише на чужій бідності, а й на людському горі. Мова йде про ломбарди, яких останнім часом з’явилась сила-силенна. Обібрали будинок – несуть у ломбрад, вкрали мобільний – шукайте вивіску з семи літер, зірвали ланцюжок туди ж. Ломбарди ніколи не стають банкротом, бо мають космічну вигоду.
1101До ломбардів варто заглядати і жертвам злочинів. Особливо – крадіжок. Бо злодії все збувають саме у таких місцях. Тож, скільки у ломбардах зірваних у жінок ланцюжків, сережок та чужих мобільних телефонів, – уявити і порахувати важко. Зайшовши сюди, поліцейські запросто виконають річний план за кілька днів. Зможуть розкрити чи не половину крадіжок, грабежів і нападів. Утім, виявляється, копам сюди потрапити можна лише… за рішенням суду. – Процедура одна: слідчий з погодженням з прокурором звертається або ж сам прокурор звертається з клопотанням до слідчого судді, який розглядає у день подачі цього клопотання і виносить ухвалу про проведення обшуку в тому чи іншому приміщенні, – розповідає Оксана Блищик, речниця ГУ Національної поліції в м. Києві. Будь-які перевірки ломбардів на упередження торгівлі краденим влада проводити забороняє.
Як народжуються ломбарди?
Аби організувати такий бізнес в Україні, необхідно кілька дозволів та 200 тисяч гривень статутного капіталу. І все – працюй! Усі заклади можна розділити на два типи: ті, що заробляють на відсотках та ті, що зацікавлені лише у скупці. Золото оцінюють як лом, відсотки нараховують за день користування послугою – це в середньому піввідсотка (0,4% – 0,6%) від оціненої вартості речі. Техніку приймають не старшу за рік, за неї платять в середньому третину від ринкової вартості. Так, наприклад, якщо новий телефон продають за 6 000 тисяч гривень, то ломбард його оцінив би у 3 000 тисячі. За 1 день кредиту нарахують 1% вартості. За місяць – це вже 30%. Викупити його можна за 3900 гривень. Проте, скуповувати речі у буквальному сенсі ломбарди права не мають. Тому – вигадали схему: оформлюють позику на один день та проводять її так, начебто клієнт не прийшов за своєю річчю. Саме на таких умовах і здають крадене майно. І хоча у кримінальному кодексі існує відповідальність за скупку краденого, за практикою, на ломбарди це – не розповсюджується. Приймають ломбарди усе, що має цінність. Найчастіше люди закладають золоті обручки. Їх у скупках – найбільше. Не викуповують загалом – 20 % принесеного. Це  доказтого, що українці катастрофічно бідніють. А враховуючи, що лише за місяць від користування кредитом набігає аж третина вартості товару, можна тільки позаздрити прибутковості цього бізнесу. – Це зараз прибутковий бізнес, тому що зараз час важкий, – стверджує Олена Красненкова, директор мережі ломбардів.
А найяскравіше свідчення доходності – кількість ломбардів в Україні. Зараз їх близько півтисячі. Прибутки шалені, а ризиків – жодних.
Хто ж заробляє на українських ломбардах?
У січні 2015-го парламент ухвалив закон, що зобов’язав ці установи розкрити інформацію про своїх власників, а також надати її Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Депутати проголосували, президент – підписав, але закон – не виконано й досі. Чому? А тому що уряд не квапиться затверджувати документи, котрі запустять закон в дію. Акту ж, котрий регламентує, що може і чого не може приймати ломбард, взагалі – навіть в проекті – не існує.
Джерело: fakty.ictv.ua