В облдержадміністрації відбулося засідання колегії управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження, повідомляє сайт ОДА.
Начальник управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження облдержадміністрації Василь Ясіновський відкриваючи засідання, визначив наступні важливі питання:
– енергозбереження та перевід паливних (котелень) на альтернативні види палива, розробка та впровадження проектів по даних напрямках;
– проблемні питання пасажирських перевезень.
Валерій Федорейко, доктор технічних наук, професор, академік АЕНУ наголосив на важливості впровадження біоенергетичних проектів в економіці країни та коротко ознайомив присутніх з розробками в цій галузі Тернопільського науково-виробничого консорціуму.
Василь Павліський, директор відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський Агротехнічний інститут», розповів про свої розробки в галузі біоенергетики, зокрема використання біомаси (соломи, стебел) для виробництва біогазу. Впровадження цієї технології сприятиме відродженню села (забезпечення роботою сільського населення), виробництву біодобрив для вирощення екологічно чистих продуктів сільського господарства, та заміну природного газу альтернативним видом палива. Цей проект є особливо важливий для Тернопілля, адже наша область є аграрною. Біоенергетичні заводи зараз дуже популярні у світі, зокрема в Німеччині, Швейцарії, Австрії, країнах Скандинавії, Прибалтики.
З доповіддю про «Стан впровадження енергоефективних та енергозберігаючих проектів виступив Микола Михальський, заступник начальника управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження обласної державної адміністрації. Зокрема він зазначив, що з метою скорочення споживання природного газу у 2016 році котельні 8 бюджетних установ та організацій переведено на використання альтернативних видів палива (відходи деревини). Загальна вартість впроваджених проектів складає 1,4 млн. гривень. У перелік інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2016 році в Тернопільській області включено 21 енергоефективний проект (16 проектів з проведення санації будівель і споруд та 5 проектів з переводу котелень на альтернативні види палива) на загальну суму 18,7млн гривень. Крім того, в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» реалізується 31 енергоефективних проекти на загальну суму 13,58 млн. гривень (4 проекти з переведення котелень на альтернативні види палива та 21 проект проведення часткової санації будівель бюджетної сфери). Станом на 01.05.2016 року завершено реалізацію 25 проектів.
Микола Павловський, начальник відділу інфраструктури управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження обласної державної адміністрації доповів про стан організації пасажирських перевезень та проблемні питання пов’язані з ними, зокрема: спостерігається складна ситуація із перевезення пільгових категорій громадян, відсутність механізму оперативного забезпечення автобусним сполученням у період до проведення конкурсу (тимчасові договори), легалізація перевезень та боротьба з нелегальними перевізниками, оновлення рухомого складу автобусів, відсутність механізму впливу та координації діяльності вантажного транспорту та таксомоторних перевезень.
По підсумках засідання були прийняті відповідні рішення.