Повідомити новину

Поширити:

Саме цій культурі, а також гібридам цукрових буряків та новітнім технологіям їх вирощування була присвячена нарада з керівниками бурякосіючих господарств Тернопільщини.
Захід проведено згідно з планом роботи ради обласного об’єднання разом із насіннєвою компанією КВС та за участю галузевого департаменту ОДА. Голова ради об’єднання Микола Пилипів зазначив, що, порівняно з дев’яностими роками ХХ ст., Україна вп’ятеро скоротила посіви цукрових буряків. Хоча Тернопільщина також суттєво зменшила свій посівний лан, все ж посідає чільне місце у цукровій галузі держави. У цьому маємо надійних партнерів: компанію КВС і ТОВ «Радехівський цукор», зазначив керівник аграрної асоціації.
Нині затрати на гектар виробництва цукросировини сягають до 39 тисяч гривень. Аби виробництво за таких умов було рентабельним, треба досягати урожайності не менше 55 тонн з гектара, за цукристості 17-18 процентів. Потрібен також якісний посівний матеріал, добре підготовлений грунт, грамотне проведення захисних заходів і підживлення рослин.
Фахівці компанії КВС і науковці Дніпровського аграрного університету провели своєрідний майстер-клас з вирощування цукрових буряків. Наголос зробили на особливостях посушливого літа, які тепер характерні і для Тернопільщини. Діловий тон розмови задав регіональний менеджер КВСу Михайло Макух. Особливий інтерес присутніх викликали практичні поради продакт-менеджера КВСу Івана Свидинюка. Він професійно розкрив основні елементи технології вирощування цукрових буряків і методи боротьби з їх захворюваннями, зокрема буряковою нематодою та іншими. Окремо фахівець зупинився на революційній технології «Конвізо Смарт».
Маркетинг-менеджер Андрій Новак охарактеризував ситуацію на європейському ринку цукру і дав вичерпну інформацію щодо новітніх розробок гібридів компанії КВС із потенціалом 100 тонн цукрових буряків із гектара.
Корисними для виробничників стануть і поради вчених, які більше двадцяти років займаються адаптацією цукрових буряків у степовій зоні. Зацікавленість викликали їхні новітні технології виведення рослин зі стресових ситуацій та підживлення солодких коренів на різних фазах їх розвитку.
На нараді йшлося і про співпрацю з ТОВ «Радехівський цукор». Його заводи на Тернопільщині цьогоріч планують переробити два з половиною мільйони тонн цукрових буряків. Звичайно, це потребує розширення посівних площ. Гострою видалася розмова щодо графіків доставки сировини на цукрозаводи та умови зберігання цукру сільгосппідприємств на складах заводів. Зійшлись на тому, що вивезення буряків здійснюватиметься з 5 вересня до 15 листопада.
Водночас рада об’єднання сільгосппідприємств звернулася до керівництва ТОВ «Радехівський цукор» із проханням продовжити термін безоплатного зберігання цукру товаровиробників із 45 до 90 днів, починаючи з першого січня наступного року. Під час укладання договорів на поставку сировини дирекції цукрових заводів мають відпрацювати з територіальними громадами маршрути перевезення солодких коренів.
Андрій ДНІСТРЯНЕЦЬ