Слідкую за черговим протистоянням представників церкви і громади з приводу намірів побудувати новий харм у зеленій зоні у Тернополі на вул. Текстильна, 2.
З подивом почитав аргументи представника церкви Володимира Брона. Він стверджує, що уперше чує, що то є зелена зона, ніби не бачить на власні очі дерева та газони. Поділ громади на відсотки віруючих по парафіям подібний на арифметичний звіт соціолога, а не представника духовенства, який має нести у громаду любов та добро, єдності між людьми.
Духовенство, забираючи від громади життєвий простір, противників будівництва відразу відносить до язичників та бачить зневагу до релігійних переконань. Натомість було би краще вибачитись перед людьми за незручності та піти на компроміс: посадити разом дерево миру або створити сквер.
Митрополит Андрій Шептицький у своїй праці «ЯК БУДУВАТИ РІДНУ ХАТУ» писав: «Ідеалом нашого національного життя є наша рідна всенаціональна Хата-Батьківщина. Тому й надзвичайно важливо, щоб усе духовенство єпархії якнайправильніше над тим працювало, щоб по нашим силам спричинитися до здійснення цього ідеалу».
Митрополит у своєму житті приділяв велику увагу вихованню духовності через любов до природи, закладав парки та заповідники на власні кошти.
Тому, думаю, час звернутися до представників усіх релігійних конфесій: ви вже зменшили площі парків забудовами на кілька гектарів.
І ще важлива інформація для усіх віруючих . 18 червня 2015 року у Ватикані відбулась офіційна презентація першої в історії Церкви екологічної енцикліки Папи Франциска, яка перекладається як «Будь прославлений».
Як повідомляє
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології, Папа Франциск пропонує світу свою нову енцикліку, немов посібник по «Догляду за спільним домом, яким для нас є Земля». Папа готує читача до сприйняття правди про людину та її місце серед створіння у світлі Писання та Вчення Церкви, щоб донести до розуміння того, що екологічна криза глибоко закорінена в кризі «екології» людини і що вихід з цієї кризи на всіх рівнях починається з глибокого «екологічного навернення» до Бога. Святіший Отець закликає: «порати і доглядати» Божий світ для відвернення небезпеки самознищення людства.
Чи діє церква у відповідності до духовних настанов наших учителів? Як бачимо – ні. Переконаний, що такими діями представники церков насправді відгороджують себе від громади.
Наведу факти дій представників церкви у боротьбі за площі під забудову (фото). Дуже шкода, що такі дії насправді не мають відношення до віри та духовності.
Пропонуємо керівникам релігійних конфесій розглянути ситуацію та прийняти спільне рішення щодо закладки парку «Духовного відродження» за участю усіх.
О. ФІЛЬ,
голова Громадської організації «ЕКОАЛЬЯНС»