Завдяки зміні пріоритетів у розподілі коштів місцевого бюджету у Тернопільській області уже розпочалися якісні зміни. Попереду – реалізація найважливіших інфраструктурних проектів: ремонт доріг, відновлення роботи Тернопільського аеропорту, організація діяльності об’єктів альтернативної енергетики. Про те, як впроваджуватимуть цю стратегію, йшлося під час Ради регіонального розвитку Тернопільщини, яка відбулася 19 березня у Тернополі, за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
Власне, основне завдання на наступні три роки – відновлення роботи місцевого аеропорту. Цю ініціативу підтримує також Прем’єр-міністр України. За його словами, це важливий компонент розвитку Тернопільської області, що має економічну й туристичну складові.
«За обсягами авіаперевезень Тернопільщина може бути серед лідерів Західної України. Тому на загальнодержавному рівні вже розпочали з муніципалітетами та міжнародними партнерами розробляти стратегію розбудови регіональних аеропортів. Пасажирська авіація стає потужною складовою української логістики. Про це свідчать дані перевізників та авіаменеджерів. У 2018 році пасажиропотік українських аеропортів уже сягнув 20,5 млн чоловік», – зазначив Володимир Гройсман.
Стосовно відновлення аеропорту «Тернопіль», то в області уже розробили відповідну концепцію розвитку, реалізація якої дасть можливість йому знову запрацювати після довгих років перерви.
«Тернопільська область, – наголосив прем’єр Володимир Гройсман, – має зручне транспортно-географічне розташування – у центрі Західної України на перетині міжнародних магістралей. Відстань від Тернополя до Києва – 470 км. До кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією – від 220 до 350 км. Через область пролягають залізничні та автомобільні міжнародні транспортні коридори у напрямках Берлін – Одеса та Балтійське – Чорне моря. Це створює можливості для вигідного розташування логістичних центрів, оптових ринків, транспортних компаній. А свій аеропорт – це своєрідні інвестиційні ворота у Тернопільську область».