Повідомити новину

Поширити:

В Україні з 25 листопада  почали діяти закони, які встановили нові правила для розмитнення та перебування в Україні автомобілів на іноземній реєстрації. У зв’язку із нововведеннями та з метою надання консультацій громадянам щодо розмитнення автомобілів, у Тернопільській митниці ДФС працює «гаряча лінія» за номером телефону (0352) 43- 03- 21.
Відповідатимуть на запитання додзвонювачів: понеділок-четвер з 9:00 по 18:00 год., п’ятниця з 9:00 до 16:45 год.
Між тим, в Україні оформлено уже тисячний автомобіль на іноземній реєстрації. Про це повідомила
прес-служба Державної фіскальної служби України.
Чернівецька митниця ДФС здійснила митне оформлення тисячного автомобіля на «єврономерах». Це був легковий транспортний засіб марки «Nissan Qashqai +2» 2011 року випуску. Його митна вартість становила понад 194,6 тис грн. До держбюджету громадянин сплатив майже 87,9 тис грн, з яких добровільно сплачена сума в 8500 грн через недотримання строків та умов митних режимів тимчасового ввезення або транзиту.
Загалом з 26 листопада по 10 грудня 2018 року, тобто з моменту першого оформлення транспортного засобу на іноземній реєстрації за новими правилами, до бюджету перераховано 65,8 млн грн, економія громадян склала 38,6 млн грн.
Митне оформлення автомобілів, які були ввезені в митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, здійснено 19 митницями. Найбільшу кількість автомобілів оформили Чернівецька (438 одиниць) та Волинська митниці (260 одиниць).
Слід зазначити, що при митному оформленні 824 транспортних засобів, щодо яких порушені строки та умови митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, сплачено 7 млн грн. Ці кошти добровільно сплачені фізичними особами, яки є власниками такого транспортного засобу або уповноважені розпоряджатися ними та декларувати такі транспортні засоби, коштів у сумі, що дорівнює розміру 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8500 грн).
Попри такі оптимістичні повідомлення фіскалів, тисяча розмитнених «євроблях» насправді є краплиною у морі. Досі достеменно не відомо, скільки в Україні таких автівок, але рахунок йде на мільйони.
Так, за підрахунками Opendatabot, у 2016 році в режимі транзиту та тимчасового ввезення в Україну потрапило 743,5 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією. В 2017 році ця цифра зросла до 965,3 тисяч авто. При цьому, за перші 6 місяців 2018 року в Україну ввезли 645,7 тисяч іноземних автівок.
«Таким чином, кількість автомобілів, які заїхали в Україну в режимах «транзит» та «тимчасове ввезення», становила 9% від загального обсягу авто, які заїхали в країну в 2017 році і 13% від обсягу всіх авто, які заїхали в Україну у першій половині 2018 року», — йдеться у дослідженні.
Там також повідомляють, що найбільше «євроблях» ввозяться до України з Польщі — понад 110 тисяч машин станом на початок 2018 року. Литва посідає друге місце: звідти завезли в Україну вдвічі менше автомобілів.
«Точної цифри, скільки автомобілів на іноземній реєстрації перебуває в Україні, немає. Їх важко порахувати, оскільки певна кількість транзитних «блях» конвертується у авто, яке перебуває в режимі «тимчасового ввезення». Ще якийсь відсоток транзитних «євроблях» залишається в Україні з порушеннями термінів», — зазначають в Opendatabot.
Що діється на кордонах? Як відомо, відтепер до України впускають авто на єврономерах у режимі транзиту тільки після сплати так званого в’їзного податку, який фактично дорівнює сумі розмитнення. Багато водіїв не готові до таких витрат і кидають автівки у прикордонних до України селах. Кажуть, що на деяких ділянках кордону уже є звалища покинутих машин.
 
Ольга КУШНЕРИК