На виставці представлено 47 робіт (живопис, графіка), які присвячені місту Кам’янець-Подільський, його вуличкам, архітектурі, сакральним пам’яткам та мальовничим куточкам.
Віталій Залуцький народився 17 лютого 1962 р. в смт. Фрунзе Слов’яносербського району Луганської області. Він закінчив Харківський інститут інженерів комунального будівництва (нині Харківський національний університет міського господарства О. М. Бекетова), здобув спеціальність «архітектор» на факультеті містобудування. Нині пан Віталій – архітектор, член Національної спілки архітекторів України, член правління Хмельницької обласної організації НСАУ, митець.
23 липня відбулось відкриття виставки. Під час заходу художник розповів про себе, про життя та творчість, захоплення, мрії та плани на майбутнє. Хист до малювання п. Віталій мав завжди, багато малював у студентські роки. Пізніше довелось зосередитись на сім’ї та роботі, основною діяльністю було проектування. Повернутися до створення картин він не наважувався, але одного разу дружина подарувала етюдник, так у сім’ї з’явилася традиція – щонеділі незважаючи на погоду, вони йдуть малювати. Все ж для художника основною діяльністю залишається проектування. Пан Віталій бере активну участь у житті Хмельницької обласної організації НСАУ, яка щороку організовує пленери та виставки.
Захід відвідав скульптор Микола Солонер, який залюбки поділився теплими словами про побачене. Розповів про свої приємні враження від картин п. Віталія, відзначив, що в його роботах відчувається душа міста.
Під час відкриття вистави багато говорили про архітектуру сакральних споруд та історичних пам’яток, про красу природи, про загадковість та живописність містечок. Це все для автора становить великий інтерес та є невичерпним джерелом натхнення.
На відкритті виставки була присутня дружина автора – пані Галина. Вона зазначила, що кожна виставка для їхньої родини – це особлива подія, це нові враження, емоції, спілкування, а також оцінка глядачів, яка для них є дуже важливою. Подружжя Залуцьких висловили слова вдячності колективу Національного заповідника «Замки Тернопілля» та всім присутнім.
У завершальному слові п. Віталій побажав, щоб усі люди були трішки художниками, щоб насолоджувалися красою навколишнього світу, відвідували виставки та надихались мистецтвом.
Марціяш Дир Наталія, молодший науковий співробітник
Національного заповідника «Замки Тернопілля»