Повідомити новину

Поширити:

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці у ПАТ «Тернопільгаз» відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради під головуванням Андрія Присяжного – очільника обласної ради профспілок, де обговорили проблеми у цій галузі. На порядок денний було винесено два питання: «Про стан запровадження мінімальної заробітної плати» і «Про стан охорони праці та виробничого травматизму на підприємствах, організаціях та установах».
Як зауважив заступник директора департаменту – начальник управління організації надання соціальних послуг облдержадміністрації Володимир Росоловський, разом зі зростанням мінімальної заробітної праці зросла і кількість скорочень працівників.
«Так, мінімальна заробітна плата зросла. Але разом з тим ми спостерігаємо скорочення працівників, або переведення їх на неповний робочий день. Відтак, аби вирішити ці проблеми, в області, за дорученням уряду, була створена міжвідомча робоча група. З початку року було проведено 3 засідання. Здійснено понад 900 виїзних обстежень підприємств та установ, на яких виявлено 305 працівників, з котрими неналежно укладено трудові договори, а також 3 факти недотримання мінімальних гарантій оплати праці», – зауважив Володимир Росоловський.
Як зазначив директор ПАТ «Тернопільгаз» Олег Караванський, щоб подібних випадків було менше, треба не лише збільшувати мінімальну заробітну плату, але й зменшувати вартість долара.
«Нещодавно відбулося засідання Пенсійного фонду, де були озвучені шокуючі цифри: на 300 тисяч пенсіонерів маємо лише 180 тисяч працівників. Вважаю, що ми йдемо не тим шляхом, бо знищуються підприємства. Візьмемо для прикладу ТОВ «Ватра», де раніше працювало понад 12 тисяч працівників, а сьогодні лише тисяча. З іншого боку, область залучає іноземних інвесторів. Успішно діє «СЕ Борднетце-Україна». Але виникає інша проблема – не вистачає робочих кадрів. Молодь зневірюється і тікає за кордон. Уряд же намагається втримати її підняттям мінімальної заробітної плати, але разом з цим ростуть ціни на продукти. Тому, на моє переконання, треба, насамперед, думати про зменшення вартості долара», – зауважив Олег Караванський.
Також на порядку денному стоїть питання травматизму та смертності на виробництві.
«За перший квартал 2017 року на Тернопільщині на виробництві загинув один працівник. Було зафіксовано 12 випадків травматизму за цей період. Згідно зі статистикою, у 2015 році було зафіксовано 9 смертей та 58 випадків травматизму. А у 2016-му на виробництві травмувалося 52 людини та 8 загинуло», – розповіла начальник управління Держпраці в Тернопільській області Наталія Рус.
Проте, за словами чиновниці, це лише офіційна статистика. Випадків травматизму, які приховуються, може бути значно більше.
Наталя ЛУКІВ