(Продовження)
Пан Ратушняк також розповів, що вони з Юрієм Хоміцьким мешкали у давнього товариша, Джорджа Фотія. Як з’ясувалося, цей чоловік завжди гостинно приймає українців. Усі підприємці із Ліги зупиняються тільки у нього.
«Юрій був уперше в Торонто. Тож його цікавили різні туристичні родзинки Канади. А для мене головне – донести до потрібних людей ідеї бізнесу.
Після форуму нас запросили у своєрідний бізнес-клуб, який організували молоді і талановиті вихідці з України. Там люди розповідали про себе, свої бізнес-ідеї та обмінювалися візитівками. Це, звісно, все дуже приємно, цікаво. Але в мене боліло серце. Адже близько 70-80% з тих людей – вихідці з Тернопільщини. Це викладачі, професори, економісти тощо. Мисляча еліта, котра мала б розвивати нашу країну, піднімати нашу економіку. Натомість змушена була виїхати за кордон. І не лише через те, що в нас іде війна. Наша держава і до того не давала можливості для розвитку, самореалізації такого потужного потенціалу розумних людей.
Окрім того, я мав честь вкотре поспілкуватися із внуком Степана Бандери, його сім’єю. До слова, Степан (його назвали на честь славного діда) працює на місцевій радіокомпанії та висвітлює життя української діаспори в Торонто», – додав М.Ратушняк.
Окрім цього, пан Михайло зустрівся із багатьма українцями, котрі напрочуд успішно реалізували себе в Канаді. Голова Ліги підприємців переконував їх інвестувати в український бізнес.
«До слова, під час великого прийому я мав розмову зі Степаном Кубівим, котрий приїхав на фестиваль у складі делегації Президента України. Розповів йому про свою ідею щодо дешевого кредитування українських підприємців та попросив підтримки. Він відповів, що це буде дуже не просто зробити і навіть пояснив, чому. Потім я дізнався в кулуарах, що в цього дня уряд України випустив бонди, які уряд Канади продав на суму 3 млрд доларів під дуже великі відсотки – 7,3%. Мене це здивувало. Навіть президент Канадсько-Української торгової палати Зенон Потічний здивувався, чому так дорого купили, адже в Канаді процентна ставка становить від 2 до 3%», – поділився пан Ратушняк.
Пан Михайло також розповів про кількох вихідців з України, котрі успішно реалізували себе в Канаді, відкрили процвітаючий бізнес і всіляко підтримують українську культуру.
«Зенон Потічний є не тільки головою торгової палати, а й підприємцем, зокрема, має нафтовий бізнес в Україні. Його заступник, віце-президент палати Іван Іванюра, дивовижний чоловік. Створив процвітаючий логістичний бізнес. Нині жертвує дуже великі гроші, щоб підтримувати, розвивати українську громаду в Канаді. Борис Городинський – уродженець Великих Гаїв, що у передмісті Тернополя. Він винахідник-раціоналізатор, обдарований від природи чоловік. З його патентами світові виробники продукують сучасну сільгосптехніку. Окрім цього, він – успішний фермер. У Канаді його називають «цибулиним королем». Вдумайтеся тільки, він щороку продає цибулі на 30 млн. доларів.
Ірландець Джон Скотт дуже зацікавився бізнесом в Україні. Він пообіцяв, що скоро на кілька днів завітає на Тернопілля. З цієї нагоди зберемо Лігу і обговоримо ідеї щодо можливого бізнесу.
Також було дуже приємно зустрітися з Анною Кисіль. Вона – львів’янка, очолює організацію «Четверта хвиля» в Канаді. Мав дуже приємну розмову і з Ігорем Боким, котрий є ініціатором спортивних змагань між діаспорами. І ще багатьма достойними людьми».
Михайло Ратушняк каже, що не відступиться від свого задуму і всіма можливими і неможливими способами домагатиметься піднесення української економіки, розвитку малого та середнього бізнесу. У цьому сприяє Канада. Як з’ясувалося, уряд цієї країни відкрив для України квоту за чотирма основними напрямками: виробництво меблів, взуття, ІТ-технології та шоколадний бізнес (для малих і середніх підприємців). Канада відкрила для українців свій ринок. Уряд навіть спрямував 15 мільйонів доларів у Канадсько-Українську торгову палату для того, щоб навчати підприємців України веденню міжнародної торгівлі.
«Я планую знову цього року відвідати Канаду і намагатимусь таки втілити свій план щодо дешевих кредитів, а ще – залучити до інвестування в українську економіку якомога більше підприємців. Ми мусимо самі зробити усе для розбудови нашої держави! Хто, як не ми?» – завершив розмову Михайло Ратушняк.
Зоряна ДЕРКАЧ