Повідомити новину

Поширити:

За словами майстра художнього бісероплетіння Людмили Гургач із Чорткова, у її родині всі жінки й дівчата займалися в’язанням, вишиванням, шиттям. Щоправда, Людмила «обійшла» усіх. Її вироби з бісеру – неймовірно-казкові витвори мистецтва.
До творчості прийшла через… травму хребта
На жаль,  це так. У 15 років дівчину збила машина. А до того вона навчалася у Чортківській школі №7 і подавала великі надії у спорті, займаючись легкою атлетикою. Окрім того, уже тоді на уроках трудового навчання черпала максимум, завдання виконувала творчо.
Її голос зачарував Запоріжжя
На початку 1990-х, закінчивши школу, Людмила вирішила стати медичним працівником.  До медучилища поїхала вступати у Запоріжжя. Тут разом зі своєю подругою з Рівненщини виконувала українські народні пісні, які з великим захопленням сприймали жителі Запоріжжя.
Після навчання Людмила Гургач знову повернулася у Чортків, де вже понад 25 років працює лаборантом екстреної служби при приймальному відділенні Чортківської комунальної районної лікарні. Каже, що боляче сприймає ситуації, коли до медзакладу привозять людей після дорожньо-транспортних пригод, бо на власному досвіді знає, як складно повноцінно жити після серйозних травм.
І штангу підняла, і затанцювала, і бісеринку до бісеринки склала…
Працюючи в лікарні, пані Людмила постійно консультувалася з лікарями щодо свого здоров’я, адже травма давалася взнаки. Їй порекомендували займатися плаванням і штангою. Також жінка стала професійною танцівницею, займаючись східними танцями. Тут у нагоді став творчий підхід і бісер – виготовила для себе чудові танцювальні костюми.
– Бісероплетіння – то  хобі, здатне так  поглинути, що ти  нічого не бачиш, не відчуєш – навіть болю. А коли «засидишся», захопившись роботою з бісеринками, встаєш, танцюєш, і все, наче рукою, знімає, – каже Людмила Гургач. – Рух – то життя, а через біль, випробовування ми можемо пізнати більше, створити більше. Я добре почуваюся і маю духовне задоволення.
Пані Людмила організувала кілька персональних виставок у Чорткові, презентувала свої вироби з бісеру у Києві, Хмельницькому, у Сватове Луганської області. У травні до Дня музеїв планує відкрити вернісажу Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.
Людмила Гургач  творить із бісеру краватки, кольє, гердани, пов’язочки, пояси, діадеми, весільні та східні прикраси, віночки, вишиває чоловічі сорочки та жіночі блузки, створює різноманітні сувеніри. Проводить численні майстер-класи.
Здебільшого свої вироби пані Людмила не продає, а лише презентує на виставках. Але є й виняток – прикраси на шию з відтворенням елементів листочків та грон калини дуже користуються попитом. Таких  жінка виготовила понад 300.
Її рідні – також люди творчі
24-річна дочка Катерина – хореограф Чортківської танцювально-акробатичної студії «ЛюКаРа». Навчає і дітей, і дорослих  танцям, повітряній гімнастиці, вправам на жердині, акробатиці тощо. Старша сестра Лариса займається лозоплетінням, виготовляє кошики, панно на стіну, бочечки для білизни, вази.
 
Галина ВАНДЗЕЛЯК