Повідомити новину

Поширити:

Щойно з друку
 
Чергове число журналу відкриває рубрика «Велика проза: першодрук». Під нею опубліковано закінчення повісті Левка Різника «Сьогочасна легенда» і продовження детективу Людмили Гичко та Володимира Гринечка «Закохані в місячному сяйві». Поезія представлена поемою Василя Савчука «Краківські думи Богдана Лепкого» і добірками віршів Ольги Атаманчук, Арсена Вікарука й Мирослави Стульківської. Під рубрикою «Із блокнота письменника» – нотатки Валентини Семеняк.
У розділі «Незабутні» – нарис Галини Садовської про журналістку Людмилу Овсянну та вірші лікаря Івана Чонки. Широко представлена літературна критика: Богдан Мельничук та Ігор Фарина репрезентують збірку поезій Олександра Астаф’єва «Горіхові револьвери» та Юрія Матевощука «Морфи і морфій», роман Олега Клименка «Осіння громовиця» (книга перша дилогії «Там, за Збручем…»), Надія Частакова – «Дольки днів» Надії Гаврилюк (вона, своєю чергою, відгукнулася на «Вибране» світлої пам’яті Степана Сапеляка), Олег Смоляк – книжку віршів Лесі Любарської «Осене моя барвиста», Віктор Палинський – збірник новел Богдана Мельничука «Без прикрашування». Також Ігор Фарина відгукнувся на «Книгу пам’яті про Богдана-Романа Хаварівського (1948-2016)» «Усі ми будемо в архіві…»
«Художник номера» – молодий тернополянин Микола Кафтан; це число журналу проілюстроване повноколірними репродукціями його живописних робіт, а статтю про талановитого митця подали Галина Федун та Євген Удін.
Часопис закінчує публікацію перекладу з польської (здійснили Роман Лесів і Любов Пащина) відомого дослідження Садока Баронча «Пам’ятки Бучацькі». Дві розвідки запропонували наукові працівники обласного краєзнавчого музею Олена Крупніцька та Сергій Куницький – відповідно про видавця Кирила Транквіліона Ставровецького й бібліотеку «Школи Перля» у Тернополі. Під рубрикою «Гомери України» – стаття Дарії Чубатої про кобзарів Остапа Вересая та Івана Кучугуру-Кучеренка. Марія Крупа згадує про відродження у Великій Березовиці й запропонувала текст «Вертепної драми» незабутнього Левка Крупи.
Під рубрикою «Медицина» – інтерв’ю Мар’яни Бобрівець із доктором медичних наук, заслуженим лікарем України Ігорем Дейкалом, а «Наука» представлена споминами і роздумами академіка, завідувача кафедри ТДМУ ім. І. Горбачевського, голови Тернопільського осередку НТШ Михайла Андрейчина. До 90-річчя від дня народження заслуженого художника України, колишнього політв’язня прокомуністичного режиму Ярослава Омеляна вміщено добірку книжкових знаків із його альбому «Екслібриси пам’яті».
Про найважливіші події в літературному та культурно-мистецькому житті області традиційно інформує добірка повідомлень «День за днем – у скарбницю духовності».
Богдан МЕЛЬНИЧУК,
головний редактор журналу «Літературний Тернопіль»