Повідомити новину

Поширити:

Одні ліквідовуються, інші утворюються…
Наприкінці минулого року Президент України підписав низку указів, які стосуються судової реформи. Які зміни у нашій області? Утворено Бережанський окружний суд, до якого увійдуть шляхом реорганізації (злиття) Бережанський, Зборівський, Козівський та Підгаєцький районні суди. Також – Бучацький окружний суд, у який реорганізовано Бучацький та Монастириський районні суди. У Збаразький окружний суд увійдуть Збаразький, Лановецький та Підволочиський районні суди). У Кременецький окружний суд –  Кременецький та Шумський районні суди. У Теребовлянський окружний суд –  Гусятинський та Теребовлянський районні суди. У Чортківський окружний суд –  Борщівський, Заліщицький та Чортківський районні суди.
Чи означає це, що люди, наприклад, із Шумська, які мають намір судитися, будуть їхати до Кременця? Ні, позовні заяви можна подавати у приміщенні колишнього Шумського районного суду, у цьому ж приміщенні буде відбуватися судочинство. Принаймні так анонсується. Тобто «старі» суди нікуди не подінуться – функціонуватимуть за тією ж адресою. То який зміст реформування?
Ось як аргументував необхідність об’єднання районних судів у окружні заступник глави Адміністрації Президента, координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов: «У нас більше не буде судів, де працюють три судді, один з яких може бути на лікарняному, друга в декретній відпустці, третій у відпустці, або ж у нього закінчились повноваження. Бо за таких умов у районі просто відсутнє правосуддя».
Наразі реформування викликає більше запитань, аніж відповідей. Як повідомляє «Українське право», Асоціація розвитку суддівського самоврядування України звернулась з листом до Президента, Вищої ради правосуддя й інших інституцій  щодо наслідків зміни судоустрою. Зокрема, судді просять повідомити, протягом якого часу планується утворення окружних місцевих та апеляційних судів (коли фактично запрацюють нові суди) та припинення роботи як юридичних осіб ліквідованих судів.
Також їх хвилюють питання переведення суддів та працівників апарату на роботу до новоутворених судів. Станом на сьогодні процедур, умов та особливостей переведення суддів на посаду в іншому суді законом не визначено, а також суддівський корпус не інформований щодо порядку такого переведення. Натомість Президент наголосив на тому, що у нові суди буде проведено конкурс, закликав брати в ньому участь науковців та адвокатів, що викликало занепокоєння у суддів та працівників апарату суддів.
Ольга КУШНЕРИК