Під такою назвою побачила світ книга нарисів про людей сильних духом. Серію передач «Виклик долі» створили й на тернопільському телеканалі ТV-4. В ефір вийшли перші десять телесюжетів про людей, які не скорилися долі. Обидва проекти – книжковий та телевізійний – створено за сприяння Фонду соціального страхування України у Тернопільській області.
Їх презентували 3 грудня, у Міжнародний день людей з інвалідністю, як потерпілим на виробництві, так і їх рідним та близьким.
За словами начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області Федора Бортняка, він уже три роки, відколи очолив цей фонд, не перестає дивуватися силі духу й неординарності людей, з якими доводиться спілкуватися йому та його працівникам. У кожного з них – складна доля, але люди не втрачають надії, навпаки, намагаються підтримувати інших, своїм прикладом доводять, що життя продовжується. Життєві історії сильних людей фахівці вирішили увіковічити у книзі та телесюжетах. Пізнаючи такі життєві історії, ми стаємо добрішими, терпимішими, щирішими. Люди з особливими потребами готові подарувати нам промінчики віри та надії.
Упорядник книги «Виклик долі» Зоряна Замкова, чиї статті та нариси про людей зі складними життєвими ситуаціями також увійшли в це видання, зазначає, що у Біблії 365 разів згадується фраза «Не бійся». Головний висновок – не бійся випробувань, бо ти здатен здолати їх, Господь не посилає більше, ніж ти можеш винести. Для цього потрібно лише бути сильним. Про них, справді сильних, що змогли після складних травм не просто жити, а знайшли себе у житті, – книга «Виклик долі».
Назви статей «Як сини гордяться татом, який не здався на волю обставин», «Після травми у мене навіть думки не було, що зможу вийти заміж», «Доля – не підкова», «Історія тернополянки, яка зуміла перемогти себе», «Співчуття зцілює не тільки того, на кого воно спрямоване», «На велосипеді – у 86-ту осінь» та інші говорять самі за себе.
Цікавим, змістовним та повчальним був виступ отця Василя Брони, який благословив присутніх у залі, мовивши, що хрест терпіння має достойно нести кожен. Треба побачити у ближньому стражденного, допомогти словом, ділом, підтримати морально та матеріально. Отець Василь Брона також виконав кілька духовних пісень у супроводі гітари.
Журналісти ТV-4 поділилися враженнями від створення передач про сильних духом людей, процитувавши японську мудрість: сім раз упади – вісім піднімися… Та найзворушливіше прозвучали історії з уст самих героїв нарисів та телесюжетів.
Галина ВАНДЗЕЛЯК