Повідомити новину

Поширити:

26 липня, у роковини з дня смерті Богдана-Романа Хаварівського, відомого архівіста, педагога, краєзнавця, громадсько-культурного діяча та літератора, в обласному краєзнавчому музеї відкрили іменну виставку.

  • Мій чоловік був патріотом України і в такому дусі виховував наших синів, – ділиться спогадами про чоловіка Мая Хаварівська.
  • Він був відвертим і прямолінійним, ніколи не кривив душею. Цю його щирість ми успадкували, для нас важливо говорити правду, бути відвертим з іншими, щоби ніколи не було соромно перед батьком, – говорить син Устим.

В рамках заходу презентували експозицію деяких особистих речей, друкованих видань, нагород, фотографій з домашнього архіву, екслібрисів, графічних робіт Богдана-Романа Хаварівського. Звучали музичні композиції від виконавців квінтету «Kvinta-Voice».
Спогадами про надзвичайно талановиту людину поділилися однокурсники Богдана Васильовича з Чернівців. Слова подяки за педагогічні настанови прийшли висловити і його вихованці.

  • Я був учнем не лише Богдана Хаварівського, а й його дружини.  Як цікаво Мая Назарівна розповідала про мову, а Богдан Васильович – про етику поведінки українця і, зауважте, це – в радянські часи, коли говорити про патріотизм було зовсім не просто,  – розповідає громадсько-політичний діяч Євген Філь.

Тужить за своїм директором і колектив Державного архіву Тернопільської області. Нинішній керівник закладу Федір Полянський зауважує, що Богдан Васильович, який очолював установу більше 15-ти років, зробив для архіву надзвичайно багато, а головне – сформував чудову команду фахівців.
Під час пам’ятного заходу бажаючі мали можливість передати родині Богдана Хаварівського письмові спогади та інші матеріали, які згодом увійдуть до Книги Пам’яті.