Повідомити новину

Поширити:


Уже десятий рік поспіль гостинна Борщівщина вітає як жителів області, так і гостей з різних куточків країни на величному фольклорно-мистецькому фестивалі «Борщівська вишиванка». Цьогоріч, як кажуть у народі, не було де й ябку впасти. Учасники, гості свята зібрались у центрі Борщова,  щоб поспівати, посмакувати борщем та найголовніше – помилуватися унікальною борщівською вишивкою та вкотре послухати легенди про її походження.
Гості свята мали змогу оглянути виставки вишиванок сіл району, об’єднаних територіальних громад «Вишиванка, мов пісня, з далеких століть», декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва майстрів Тернопільщини.
Також працювала виставка-розпродаж робіт учнів загальноосвітніх навчальних закладів району «Болить душа за Україну». Виручені кошти будуть передані на потреби бійцям АТО.
Також у рамках фестивалю «Борщівська вишиванка» відбувся показ першого повнометражного документального фільму про вишиті сорочки «Спадок нації».
Повсюди лунали українські пісні, танцювали пари, жінки нахвалювали кожна своє село. Відчувався справжній український дух.

Чимало учасників приїжджають на фестиваль з часу його започаткування. І кажуть, що з кожним роком свято набирає нових розмахів, жартують, що ще трохи – і Борщів треба буде розбудовувати, щоб умістити усіх бажаючих.
Приїхали і поважні гості: народні депутати України Тарас Юрик і Олег Барна, голова Тернопільської обласної адміністрації Степан Барна та його заступники.
Степан Барна звернувся до присутніх: «Фестиваль «Борщівська вишиванка» – це не лише свято борщу, а й  свідчення розмаїття нашої культури. Приємно говорити й про те, що сьогодні «Борщівська вишиванка» є символом відродження нашої країни, символом перемоги добра над злом. Адже багато поколінь українців проливали кров за свою землю, віддавали життя за те, щоб ми сьогодні мали незалежну Українську державу».
Степан Степанович додав, що цьогоріч фестивалю «Борщівська вишиванка» присвоїли статус Всеукраїнського.
А ще голова ОДА вручив відзнаки Президента України: «За гуманітарну участь в антитерористичній операції», орден княгині Ольги ІІІ ступеня, медалі Тернопільської облдержадміністрації бійцям АТО «За службу Україні».
Люди були дуже задоволені святом. Як дітвора, так і дорослі танцювали біля сцени, підспівували артистам.
«Я вже десятий рік поспіль їжджу на цей фестиваль.  Цього разу привезла з собою всю родину. Спершу переконала усіх одягти вишиванки, вони не дуже хотіли, казали, що далека дорога, душно буде. А як зовиділи, як тут файно, всі у вишитих сорочках, одна ліпша другої, то сміялися: ото ми були би смішні в футболках», – жартома розповіла Марія Іванець, жителька Шумська.
«А ми вперше у Борщові, та що там, вперше на Тернопільщині. Багато чули про фестиваль вишиванок, бачили по телевізору. От і вирішили приїхати з друзями. Враження неймовірні! Тепер частіше будемо навідуватись у ваш край. У вас дуже хороші, гостинні  люди. Нині хотів купити канапку і борщ, то якась бабуся подивилась на мене і каже, бери так, бо ти й так худий, як бровко. Не знаю, що це означає, але приємно», – поділився Ігор, житель Києва. До слова, хлопець і його друзі придбали у Борщові свої перші вишиванки. Одразу ж переодяглися, щоб не вирізнятися з натовпу.
На величезній сцені відбувся грандіозний концерт за участю обрядово-фольклорних, хорових, хореографічних, інструментальних колективів, вокальних ансамблів, солістів-вокалістів району та області, а також ансамблю пісні і танцю «Дарничанка» (м.Київ), народної артистки України Оксани Пекун та театру пісні «Джерела» (м.Київ), автора і виконавця власних творів Павла Доскоча (м.Хоростків), ансамблю народної пісні і побутового танцю «Оксамит» (м.Запоріжжя), гуртів «Тріода», «Візерунок», «Настасівські музики» (м.Тернопіль), мистецьких колективів Кіровоградської, Чернівецької, Хмельницької, Івано-Франківської, Луганської областей.
Фестивалив Бощів до пізнього вечора. В повітрі відчувався запах смачнючого борщу з пампушками, смаженого м’яса. А в душі – присмак щастя, адже українці весело святкують на своїй вільній землі. До наступних зустрічей, «Борщівська вишиванко»!
Зоряна ДЕРКАЧ