Повідомити новину

Поширити:

Тут, за сприяння агрохолдингу “МРІЯ”, у неділю, 17 серпня, відбулися великі урочини – фестиваль “Свято файних мрій”.
За словами генерального директора агрохолдингу “МРІЯ” Саймона Чернявського, захід приурочили до святкування другої річниці  роботи ягідного кооперативу «Файна поляна». Це – перший кооператив на Козівщині. А загалом у цьому районі  діють 6 кооперативів. «Файна Поляна», «Старий млин», «Добре молоко» працюють за сприяння «Мрії». Загалом же в Україні розпочали роботу за організаційного і фінансового сприяння агрохолдингу 10 кооперативів.
– І цей процес  матиме продовження, – запевнив на святі Саймон Чернявський. –  Агрохолдинг  виступає за розвиток кооперативного руху на селі. Упродовж двох років компанія здійснює практичну допомогу зі створення і підтримки роботи кооперативів. Тепер у планах “МРІЇ” – спрямувати ще 4 мільйони гривень на розвиток кооперативного руху на Тернопільщині.
Це – соціальна програма “МРІЇ”. Бо ми віримо, що саме кооперація є тим інструментом, який допоможе родинам наших пайовиків стати заможними. Згуртуємося і зробимо Україну заможною. Агрокомпанія допомагає ініціативним групам людей створити кооператив, надає фінансову допомогу, а також сприяє, щоб учасники кооперативного руху мали можливість підвищувати рівень своїх знань щодо особливостей ведення бізнесу. “МРІЯ” не заробляє на цьому жодної копійки, а лише допомагає селянам закупити саджанці,  знайти ринки збуту тощо.
Як розповіли керівник СОК  “Файна поляна” Василь Вега та голова Августівської сільради Марія Федів,   23 учасники кооперативу вирощують малину на площі 16 гектарів. Також до цього долучилися сім’ї, які садять – по 50-300 кущів малини. Почати таку діяльність може будь-хто, але щоб був  результат,  треба добре постаратися. Аби кооператив працював, необхідно, щоб в нього був лідер, а учасники кооперативу його підтримували.
Дуже важливо, що агрохолдинг “МРІЯ” допоміг з закупівлею саджанців, надав техніку для обробітку грунту. Також кооператив має можливість брати участь у програмах підтримки від обласного бюджету (“Файна Поляна”  вже два роки поспіль є учасником цієї програми),  чи від якихось міжнародних фондів.  Та найважливіше – це робочі місця, додатковий заробіток для сільських людей, можливість працювати спільно на результат.
У рамках фестивалю “Свято файних мрій» відбулася презентація виставки сільськогосподарської техніки агрохолдингу «МРІЯ». Її представили партнери компанії – ТОВ «АМАКО Україна», «Агроальянс» та інші.
На заході було передбачено розваги для всієї родини: ярмарок народних умільців та майстер-класи, дитяча зона з аніматорами,  атракціони, конкурси, а також зоокуточок.  Гостей свята пригощали стравами народної кухні та малиною від кооперативу «Файна поляна».
До слова, усі бажаючі могли відвідати малинові плантації, вдихнути аромати цієї пахучої ягоди і поласувати нею.
Також до заходу долучилася скаутська організація «Пласт». За словами прес-секретаря обласного «Пласту» Дмитра Дем’яненка, агрохолдинг «МРІЯ» постійно фінансує різні заходи та  акції «Пласту». У рамках фестивалю  відбулося відкриття пластового року, в якому взяли участь понад 200 пластунів з різних районів області. Старші таборовики ночували у наметах, молодші – у приміщенні школи. Вони змагалися у лицарських боях, грали футбол, долали перешкоди і… вдосталь ласували малиною.
На святі виступали місцеві фольклорні колективи, а завершив свято агро-рок-концерт від легендарного гурту LOS COLORADOS.
Галина ВАНДЗЕЛЯК
На фото: під час відкриття свята слово має генеральний директор агрохолдингу “МРІЯ” Саймон Чернявський;
5-річні Дмитрик Миськів  та Яна Яськів  приїхали на свято з Львівщини.  Наталя, мама Яни,  працює у с. Малий Любінь обліковцем, а тато Дмитрика – у Великому Любіні старшим менеджером (обоє – працівники кластеру «Львів» агрохолдингу «МРІЯ»);
пластуни Діана Легета та Наталя Ковальчук з Бережан приїхали на фестиваль “Свято файних мрій”;
голова  Августівської сільради Марія Федів, секретар Олександра Меліш, бібліотекар Оксана Ковальчук пригощають гостей;
Олена Зазулька з творчої арт-майстерні «Колесо» проводить майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки для Віки Матвіїшин з Тернополя  та Аріни Воробчак з Малої Плавучої Козівського району;
апробовують техніку «МРІЇ» Богдан Мельник (8 років), Дмитро Мельник (3 роки), Поліна Тютюнник (7 років), які приїхали з батьками  з Тернополя;
у малиннику;
розваг на святі було багато.