Повідомити новину

Поширити:

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства під керівництвом першого заступника начальника управління Івана Приймачука та головного мисливствознавця області, головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів Миколи Слюсаревського відбулася семінар-нарада для інженерів-мисливствознавців з питань обліку мисливських тварин.
Як поінформував Іван Приймачук, відповідно до ст. 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», користувачі мисливських угідь зобов’язані проводити первинний облік чисельності і добування мисливських тварин і в установленому порядку подавати цю інформацію органам, які здійснюють державний облік чисельності тварин та облік їх добування, ведення державного кадастру і моніторингу тваринного світу.
На території мисливських угідь Тернопільської області облік чисельності мисливських тварин розпочинається 21 січня і триватиме до 4 лютого.
Під час здійснення обліків користувачі мисливських угідь повинні керуватися розробленим порядком та методикою проведення обліків чисельності мисливських тварин, прописаних у спільному наказі Державного управління екобезпеки в Тернопільській області та ДЛГО «Тернопільліс» від 13 січня 1998 року, №03-1/95/7.
– Обласним управлінням, яке є спеціалізовано-уповноваженим органом у веденні мисливського господарства в області, визначено відповідальних працівників державної лісової охорони за дотримання методики та якісного проведення обліків диких копитних тварин та хутрових звірів користувачами мисливських угідь, – зазначив перший заступник начальника управління.
Відповідальним працівникам необхідно, відповідно до поданих користувачами мисливських угідь графіків проведення обліків, вчасно, у визначені дні та в повному обсязі брати активну участь та з суворою відповідальністю поставитися до дотримання методики проведення обліків та встановлення фактичної чисельності мисливських тварин.
Одночасно з проведенням обліків обов’язково звертати увагу на наявність відтворювальних ділянок, які мають площу не менше 20% від площі мисливських угідь, які мають бути належно оформлені відповідно до порядку визначення територій для охорони та відтворення мисливських тварин, на наявність інформаційних знаків і біотехнічних споруд, згідно з матеріалами мисливського впорядкування, на наявність підгодівлі та чисельності єгерської служби на підгодівельних майданчиках, за якими закріплено єгерські обходи.
Всі належно оформлені матеріали разом зі звітом користувачі мисливських угідь мають подати до 4 лютого.
Під час семінару присутні інженери-мисливствознавці розглянули порядок і методику проведення обліків чисельності мисливських тварин та підхід до оформлення первинних документів.
Доповідач з питання підготовки до обліку чисельності мисливських тварин, головний мисливствознавець області Микола Слюсаревський акцентував на якісному здійсненні обліків мисливських тварин, правильності оформлення первинних документів та вчасному поданні матеріалів для опрацювання лімітів використання мисливських тварин.
– Пам’ятайте, що за кожним вашим підписом стоїть життя тварини, – резюмував головний мисливствознавець області.
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ